Advertisement

Uczniowie dołączyli do patriotycznych zmagań

ePiotrkowRegion Sobota, 19 listopada 202211981
Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział zadeklarowało 200 szkół.

Ładuję galerię...

Konkurs polega na wykonaniu przez możliwie jak największą liczbę uczniów z danej szkoły hymnu Polski oraz dwóch wybranych pieśni. Nasi uczniowie wykonali "Bogurodzicę" oraz "Żeby Polska była Polską". Jest to wielkie, a zarazem historyczne, wydarzenie dla nas. Dzięki temu pokazujemy jak wspaniałych mamy uczniów i nauczycieli, dla których nie są obojętne wartości patriotyczne i udział w inicjatywach promujących Szkołę. Uczniowie ubrani na galowo, na tle barw biało-czerwonych, wykonali a cappella i z pamięci wspomniane wyżej pieśni patriotyczne. Nad całością będzie czuwał nauczyciel muzyki - Robert Bykowski. Nasz wysiłek był oceniany przez jurorów - informują koordynatorzy akcji.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To I etap konkursu. W II etapie, najlepsze wykonania będą oceniane przez komisję w Warszawie, która to wyłoni zwycięzców ogólnopolskich. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Słowacki ~Słowacki (Gość)19.11.2022 15:44

To już było czy będzie? Bo zdjęcia są, ale artykuł jest napisany w czasie przyszłym...

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat