Advertisement

Uczczą pamięć ofiar bombardowania

ePiotrkowRegion Środa, 31 sierpnia 202224257
W niedzielę (04.09.2022) minie kolejna rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii powiatu piotrkowskiego. Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski oraz przewodniczący tamtejszej Rady Miejskiej Bartosz Borkowski zapraszają na Uroczyste Obchody 83. Rocznicy Bombardowania Sulejowa, które rozpoczną się o godzinie 15.00.
fot.: archiwum UM w Sulejowie fot.: archiwum UM w Sulejowie

Hołd ofiarom będzie oddawany w kilku miejscach i w różnych formach. Tego dnia mieszkańcy, samorządowcy, politycy i przybyli goście spotkają się m.in. na Placu Straży, w Szkole Podstawowej nr 1, czy na skwerze przy ul. Rynek1. Obok tradycyjnego składania kwiatów i mszy świętej, nie zabraknie też salwy honorowej, prelekcji, a nawet rekonstrukcji zestrzelenia niemieckiego samolotu.


W związku z obchodami ulice Krakowska oraz Rynek od jednego do drugiego skrzyżowania z ul. Górną w Sulejowie będą wyłączone z ruchu. Organizatorzy proszą także, aby w tym czasie nie korzystać z parkingu przy ul. Plac Straży. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, forma plenerowych punktów obchodów może ulec zmianie.

 

Honorowymi patronami wydarzenia będą: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Instytut Pamięci Narodowej – oddział w Łodzi.

 

Ramowy program uroczystości oraz harmonogram wydarzeń towarzyszących znajdują się na plakacie.

 


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)01.09.2022 09:26

Czy na uroczystości zostali zaproszeni posłowie z innych partii,czy jak zwykle PiS na czele z Macierewiczem?
Dopełnieniem i szczytem wszystkiego będzie występ Pietrzaka!!!

52


Fredi ~Fredi (Gość)01.09.2022 09:53

Szczucia na Niemców ciąg dalszy bo nie chcą się angażować w kolejną wojnę w Europie ? A czy my chcemy tu wojny, zniszczenia, śmierci naszych bliskich i cofnięcia się w rozwoju gospodarczym ? Nie dla szczucia i judzenia !

17


ja ~ja (Gość)01.09.2022 09:33

A ja wezmę symboliczny udział w tych uroczystościach. Wszak pod niemieckimi bombami zginęło 1.200 mieszkańców Sulejowa. I to im będę oddawać pokłon, a nie politykierom, klakierom i karierowiczom różnej maści.

51


patriota ~patriota (Gość)01.09.2022 08:28

W kryzysie i zapaści państwa hołd można oddawać w ciszy i zadumie i bez kosztów dla mieszkańców.

62


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat