Reklama

Sylwetka w sporcie

Kraj Czwartek, 16 grudnia 202115072
Żyjemy w czasach, gdy każdy chce wyglądać pięknie. Oczekiwania społeczne rosną i siłą rzeczy przybywa osób ćwiczących na siłowniach, czy też w domu. Staramy się wyrzeźbić sylwetkę możliwie szybko, a jednocześnie zgubić zbędne kilogramy. Czy jest to możliwe? Najważniejsza oczywiście będzie tutaj systematyczność.

Musimy też zdecydować, jakie są nasze główne cele. Są osoby, które stawiają na przyrost masy mięśniowej, a innym zależy po prostu tylko na utrzymaniu kondycji. Niekoniecznie też od razu musimy się decydować na coś konkretnego. Można tu oczywiście postawić na jedną dyscyplinę sportową i tego się trzymać.

 

Z drugiej strony trenerzy też niejednokrotnie rekomendują mieszanie różnych aktywności sportowych, bo w ten sposób będziemy angażować różne partie mięśni. Kluczowe będzie jednak ruszenie się z kanapy i kupienie butów sportowych oraz dresów. Potem trzeba tylko dopasować sobie trening do indywidualnych wymagań i potrzeb, co też zresztą możemy zrobić, wykorzystując wiedzę doświadczonych specjalistów. Trenera w końcu bez względu na to, na jaką dyscyplinę sportową się zdecydujemy, zawsze mieć warto. Aktualna liga włoska jest uznawana za czołową na świecie, w której grają najlepsi piłkarze, a jej typowanie daje gwarancję niezapomnianych doznań oraz emocji.

 

 

Bieganie sportem uniwersalnym

 

Stwierdzenie, że bieganie jest popularne to oczywiście konstatacja dosyć banalna. Niemniej jednak jest to prawdą i to po prostu najstarsza chyba na świecie aktywność ludzka. Sukcesywne bieganie na pewno pozwoli nam uzyskać piękniejszą sylwetkę. W porównaniu do innych aktywności sportowych tutaj rzeczywiście koszty będą minimalne, a związane będą tylko z zakupem odpowiedniego obuwia. Warto jednak wcześniej przyjrzeć się własnym stopom i zwrócić uwagę na to, jakiej podeszwy będziemy potrzebować. Może być przecież neutralna, supinująca lub proponująca. To jak nasza stopa będzie się układać na nawierzchni, ma kluczowe znaczenie dla naszej postawy. Warto więc wybrać odpowiednią podeszwę, ponieważ będzie regulować ustawienie stopy.

 

To, co jeszcze możemy zyskać dzięki bieganiu, to oczywiście poprawa kondycji. Kształtować będą się tu w zasadzie mięśnie całego naszego ciała. Dodatkowo wzmacniane będą stawy i zwiększy się gęstość mineralna kości. To nie koniec zalet, ponieważ wzmocni się nasz układ krążenia no i jednocześnie obniża się prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca. Dodatkowo szybko pozbywamy się tu stresu poprzez natychmiastowe wręcz produkowanie endorfin. Z kolei w przypadku osób, które wcześniej nie uprawiały żadnych sportów, dobrze jest rozpocząć od szybkich spacerów albo marszobiegów. Potem stopniowo będziemy zwiększać tempo i dystans.

 

 

Rower dla tych, którzy nie lubią biegać

 

Oczywiście nie każdy lubi biegać, ale takie osoby też mogą bardzo intensywnie trenować. Perfekcyjnym rozwiązaniem będzie rower. W przypadku tej aktywności rzeźbić będziemy nogi, ale również pośladki i brzuch. Wzmocnione będą także ramiona, plecy i kręgosłup. Poza tym jazda na rowerze będzie bardzo odprężać no i występuje tu mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji w porównaniu do biegania. Jest to też aktywność rekomendowana dla osób, które mają problemy ze stawami lub nadwagę. Regularny trening na rowerze również tym treningowym w domu, będzie wysmuklać sylwetkę i wzmacniać mięśnie, ale zapewni nam także większą odporność organizmu. Oddech przy odpowiedniej prędkości to także spora dawka endorfin.

 

 

Smukła sylwetka dzięki pływaniu

 

Kolejną alternatywą na przykład dla osób, które nie preferują, ani biegania, ani jazdy na rowerze, a dodatkowo przeszkadza im spocone ciało, będzie na przykład pływanie. Tutaj także bardzo szybko możemy się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Największą jednak zaletą pływania jest to, że nie narażamy tu na obciążenie stawów. Dlatego też zawsze przede wszystkim fizjoterapeuci i lekarze zalecają wizytę na basenie i to regularną. Takie zlecenia dotyczyć będą głównie osób z nadwagą i oczywiście tych, które mają za sobą jakieś poważne urazy. Pływanie będzie wzmacniać mięśnie, ale również poprawiać elastyczność i ruchomość stawów. Tu szczególnie będzie wzmacniać się kręgosłup no i oczywiście nasza wydolność oddechowa.


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mariusz g ~Mariusz g (Gość)04.01.2022 11:05

Polecam basen. Każdy mięsień podczas pływania pracuje. Do zobaczenia na basenie

00


dsf ~dsf (Gość)27.12.2021 14:41

nie zrezygnuje z piwa i zioła i ch, w tym kraju rzeczywistość jest nie do przyjęcia na trzeźwo

01


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat