Reklama

Sygnalizator odwrócony. Będzie bezpieczniej?

ePiotrkow Środa, 11 maja 2022327221
Po naszym artykule nastąpiły pierwsze zmiany na skrzyżowaniu al. Concordii z Al. Sikorskiego. Delikatnie odwrócony został sygnalizator, dzięki czemu przejazd przez skrzyżowanie powinien stać się bardziej przejrzysty.

Sygnalizator został delikatnie odwrócony w kierunku jezdni prowadzącej od strony Bełchatowa. Dzięki temu zabiegowi nie wprowadza on w błąd kierowców jadących al. Concordii (od strony ul. Dmowskiego). 

 

 

Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii w Piotrkowie uchodzi wśród kierowców za jedno z najbardziej niebezpiecznych. Od pewnego czasu czekała na nich dodatkowa niespodzianka. To zielone światło sygnalizacji ulicznej, któremu zaufać w żadnym wypadku nie wolno. Pisaliśmy o tym w tekście:

Niebezpieczna pułapka. Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii.

 

Okazuje się, że ten problem od dłuższego czasu sygnalizowali m.in. egzaminatorzy piotrkowskiego oddziału WORD w Łodzi.

Te problemy były zgłaszane do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Informowali o nich zarówno egzaminatorzy, którzy bardzo często pokonują to skrzyżowanie. Również instruktorzy i właściciele szkół nauki jazdy sygnalizowali problemy na tym skrzyżowaniu - mówi Dariusz Misztal szef piotrkowskiego oddziału WORD w Łodzi.

Po naszej interwencji ustawienie sygnalizatora zostało poprawione.

Jako zarządca tej  drogi wzięliśmy pod uwagę te sugestie. W poniedziałek zmieniliśmy ustawienie sygnalizatora. Zobaczymy, czy to pomoże. Jeśli pomoże to bardzo dobrze - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Wskazuje jednak, że kluczowe jest tutaj przestrzeganie przepisów przez kierowców. - Ta zmiana na pewno nie pomoże kierowcom, którzy próbują przemknąć na tym skrzyżowaniu na tzw. późnym żółtym. Dla nich zawsze może się to skończyć kolizją. A przy okazji ucierpią jeszcze niewinni ludzie, którzy w sposób prawidłowy na skrzyżowanie wjechali - podsumowuje dyrektor Szokalski. 


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)13.05.2022 08:30

to się w głowie nie mieści, że można wjechać na to skrzyżowanie na czerwonym, tylko dlatego, że na drugim sygnalizatorze (tym oznaczonym na foto strzałką) jest zielone. Masakra!

50


treeeyt ~treeeyt (Gość)13.05.2022 09:54

Człowiek to nie komputer. Robi często rzeczy których nie powinien. Działa złymi odruchami, niekiedy (np. przy zmęczeniu) zachowuje się jak automat. Dlatego tam gdzie się da, inni rozsądni ludzie zmniejszają tym ludziom szanse na popełnienie błędu. Dlatego np. przy obrabiarkach stosuje się podwójne przyciski, w samochodach stosuje się blokadę możliwości włączenia przez pomyłkę wstecznego biegu podczas jazdy do przodu itd. Idąc dalej. Jeżeli się da uniknąć zielonego światła na kierunku gdzie obowiązuje światło czerwone należy to zrobić. Zwłaszcza że sygnalizator obrócił wiatr i przez niechlujstwo ZDIUM świecił nie wiadomo dla kogo (tam gdzie miał świecić nie świecił, a tam gdzie nie miał dawał fałszywy sygnał)

31


ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)12.05.2022 10:51

Żal zwieracz ściska! Zamiast pomyśleć jak pomóc ludziom "spece" rozpisują się na temat głąbowatości kierowców.
To do potrzeb mieszkańców i ich poziomu dostosowuje się rozwiązania w mieście. A nie do wizji leniwych urzędników.
Jak ludzie powszechnie narzekają, to urzędnik ma im pomóc i zapie.....ć, a nie filozofować , bo mu się robić nie chce.

45


Moniś ~Moniś (Gość)11.05.2022 14:27

I tak Janusze i Grażyny z powiatu będą mieli trudności

83


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)11.05.2022 22:01

Same miszcze kierownicy.Pochwalta sie jak pierwszenstwo na przejsciu wymuszacie albo na czerwonym na skrzyzowaniu przejezdzacie.Krowa,ktora duzo ryczy malo mleka daje.

22


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)11.05.2022 15:49

A kiedy wycięte będą te krzaki zasłaniające widok przy wjeździe na skrzyżowanie. Czemu ktoś się uparł, żeby koniecznie zrobić tak, że wszystko zasłaniają krzaki.

74


Hdhdhd ~Hdhdhd (Gość)11.05.2022 17:29

Najłatwiejsze skrzyżowanie w Piotrkowie. Nie wiem kto ma z nim problem..

121


XBA ~XBA (Gość)11.05.2022 17:40

Jak ci ludzie mają jeździć po tym skrzyżowaniu kiedy instruktorzy nauki jazdy mają wątpliwości jak przejechać prawidłowo przez to skrzyżowanie? Kto tu ma kogo uczyć na prawidłowo oznakowanym skrzyżowaniu?

102


Jar ~Jar (Gość)11.05.2022 15:40

Dla mnie to skrzyżowanie było oznakowane prawidłowo. Dla tych którzy posiadają braki wiedzy z prawa o ruchu drogowym proponuję dodatkowe kursy a także rozsądną jazdę. Ulica w mieście to nie tor wyścigowy!!!

111


wojciech ~wojciech (Gość)11.05.2022 15:31

Dla niekumatych kierowców proponuje wprowadzić instytucję przewodnika po skrzyżowaniu. Gościu będzie biegał od samochodu do samochodu i tłumaczył zagubionym co i jak i kiedy mogą przejechać. Dla kompletnie zagubionych, będzie przeprowadzał ich z paradując przed samochodem z flagą.

64


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat