Advertisement

Śmierć spadochroniarza pod Piotrkowem. Drugi w stanie ciężkim (aktualizacja)

Strefa FM Piątek, 23 września 2022, aktualizacja 9 godzin temu, 10:463292169
Do wypadku z udziałem spadochroniarzy doszło w piątek (23.09.2022) po godzinie 9.00 pod Piotrkowem. Według relacji świadków ich spadochrony splątały się w powietrzu. Zdarzenie miało miejsce w Longinówce w gminie Rozprza.

Ładuję galerię...

Jak relacjonują świadkowie, do wypadku doszło zaledwie kilkaset metrów od miejsca, gdzie 3 września rozbił się samolot Skyvan. Jeden z mężczyzn, obywatel Rumunii, zginął na miejscu, a drugi - Polak - jest w stanie ciężkim. Mieli to być uczestnicy obozu spadochronowego. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Czterech z nich utworzyło w powietrzu formację, po czym dwóch bezpiecznie wylądowało, a dwóch z niewyjaśnionych przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń, jeden z mężczyzn - pomimo przeprowadzonej reanimacji - poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz komisji do badań wypadków lotniczych wykonują na miejscu czynności, które pozwolą na dokładne ustalenie okoliczności tego zdarzenia - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Straż pożarna zabezpieczała miejsce lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

 

 

Poszkodowany w wypadku 49-latek jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Mężczyzna jest nadal w ciężkim stanie i prowadzona jest dla niego zbiórka krwi. 

Zwracamy się z ogromną prośbą o oddawanie tego cennego daru mogącego uratować życie naszemu koledze. Przy rejestracji należy podać imię i nazwisko poszkodowanego policjanta oraz punkt krwiodawstwa, do którego ma trafić krew:

KOM. PIOTR CZUBAK, REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA W ŁODZI, UL. FRANCISZKAŃSKA 17/25.

Pomóc może każdy. Wierzymy, że za niedługi czas kom. Piotr Czubak będzie mógł sam podziękować za otrzymaną pomoc - czytamy na stronie internetowej otwockiej policji.


Zainteresował temat?

9

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (69)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)wczoraj, 16:27

Jak zwykle mamy wysyp wszustkowiedzących wiejskich fachofcóf !
Zajmijcie się rolą chłopki roztropki !

1220


junak ~junak (Gość)wczoraj, 17:11

Większość piszących tu ludzi pragnie jednego: zamknąć strefę zrzutu bo giną ludzie. A powiedzcie mi proszę czy zamknięto drogę na Sulejów bo zginęło tam około 100 osób?? W Polsce ginie rocznie na drogach 3500 ludzi, czy zlikwidowano ruch drogowy??? Każdy sport ekstremalny to pasja gdzie ryzyko utraty życia jest duże. Ale są ludzie którzy gotowi ponieść to ryzyko za odrobinę adrenaliny. Ich pieniądze, ich pasja, ich życie. I jeszcze jedno: nikt postronny od początku istnienia lotniska (ponad 100 lat) nie ucierpiał na skutek wypadków związanych z jego działalnością. Najwyższe konsekwencje swoich pasji ponoszą zainteresowani. R.I.P. dla spadochroniarza.

1711


bn ~bn (Gość)23 godziny temu, 20:28

Czy skoczków wyniosło to drugie buczydło?

125


zorro ~zorro (Gość)12 godzin temu, 07:46

Poligony są do takich wyczynów, a nie szaleć nad terenami zabudowanymi

125


Gościu ~Gościu (Gość)10 godzin temu, 10:01

A oni dalej latają, co prawda bez transpondera, zeby ich nie było widać na radarach, ale wystarczy podjechac na lotnisko lub zobaczyć w kamerach. Dzień po drugim wypadku - nie wiem, czy to odwaga, czy glupota w tej sytuacji.

84


jest źle ~jest źle (Gość)22 godziny temu, 21:33

Ktoś z Aeroklubu ,kto zgadza się na takie bardzo niebezpieczne, samobójcze skoki ,to tą osobą powinien zainteresować się prokurator.

910


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)21 godzin temu, 23:01

No to niezłe jaja

35


stefan ~stefan (Gość)23 godziny temu, 20:46

mam nadzieje że nie napsuli upraw tym biednym rolnikom....
i mam również nadzieję ze ktoś się weźmie za te pseudo działalność jak oni się tam znaleźli? tak blisko zabudowań
takie "manewry" jak sobie chcą cwiczyć jak formacje skoro sam skok to za mało adrenaliny...to powinni byc zrzucani bezposrednio nad płytą i tam wygłupy

99


go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)23 godziny temu, 20:40

Z tych wypadków wniosek prosty,aby to latanie i skoki przenieść do innego powiatu,skoro obydwa wypadki wydarzyły się tak blisko siebie. To nie jest przypadek,lecz ostrzeżenie przed gorszymi wypadkami. Poza tym ciekawe dlaczego organizatorzy tych lotów uparli się na Piotrków Trybunalski,jakby takich lotnisk nie było więcej w Polsce. Nie życzę nikomu takich wypadków, ale nie zdziwię się,jeśli to był nie ostatni na Piotrkowskiej ziemi.

610


Zwykłe skoki jeszcze ~Zwykłe skoki jeszcze (Gość)wczoraj, 11:23

jestem w stanie zrozumieć ale ewolucje, grupowe formacje w powietrzu i wiara w zapasowe spadochrony to już igranie ze śmiercią. Rozumiem pasję, potrzebę adrenaliny i współczuję ale jest tyle bezpiecznych dyscyplin....

166


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat