Ścieżka widmo… Co z drogą dla rowerzystów wokół Bugaju?

ePiotrkow Wtorek, 30 listopada 2021441135
Na koniec 2021 roku powinny być gotowe trzy części ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Do tej pory nie zaczęto jednak budowy nawet drugiego fragmentu. Wiadomo już, że w tym roku drogowców przy jeziorze Bugaj na pewno nie zobaczymy…

Ładuję galerię...

Budowa ścieżki Bugaj to inwestycja, którą wywalczyli mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Pierwszy etap jej budowy wykonany został w 2019 roku. Wówczas oddano do użytku parking oraz odcinek ścieżki od ul. Wierzeje do skrzyżowania ulic Porannej i Roślinnej.


Pomysł takiego zagospodarowania terenów wokół jeziora przypadł do gustu mieszkańcom, którzy w dwóch kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego zdecydowali o budowie następnych części drogi dla jednośladów.

W 2020 roku powinien być gotowy fragment od ul. Porannej do ul. Rusałki, a na koniec tego roku mieliśmy pojechać już także na części od ul. Rusałki do ul. Koralowej.


Prace przy budowie ścieżki zatrzymały się jednak na pierwszym etapie. Co się wydarzyło? Dlaczego miasto dalej nie buduje tej drogi?

Okazuje się, że na przeszkodzie stanęły problemy z opracowaniem dokumentacji związane m. in. z trudnym ukształtowaniem terenu oraz kolizją z napowietrzną linią energetyczną. Jak poinformowali nas urzędnicy, aktualnie projektant zamyka katalog niezbędnych uzgodnień dla tej inwestycji i planuje niebawem przekazanie kompletnego opracowania.

Po odbiorze dokumentacji projektowej niezwłocznie wystąpimy o pozwolenie na budowę oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń na wycinkę drzew i krzewów. Mamy nadzieję równolegle rozpocząć procedurę pozwolenia na wycinkę i procedurę przetargową na wybór wykonawcy robót budowlanych, tak aby wycinka była możliwa przed okresem ochronnym dla ptaków - informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Istnieje więc szansa, że drugim fragmentem ścieżki rowerowej pojedziemy w przyszłym roku. Zapewne dłużej poczekamy na etap, od ul. Rusałki do ul. Koralowej. W tym przypadku urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontów przygotowali dopiero tzw. opis przedmiotu zamówienia i przygotowują się do wyboru projektanta tej części ścieżki rowerowej.

Realizacja tego etapu będzie możliwa dopiero po dokładnym oszacowaniu kosztów oraz zweryfikowaniu ich ze środkami przewidzianymi na tę inwestycję w budżecie miasta – dodaje kierownik Bąkowicz.

W magistracie zapewniają także, że miasto nie tylko wykona dwa zapowiadane odcinki ścieżki rowerowej, ale taką drogą dla rowerzystów chce otoczyć całe jezioro Bugaj.

Miasto planuje wykonać ścieżkę wokół całego zbiornika, w oparciu o różne  rodzaje opracowań i źródeł finansowania – podsumowuje Jarosław Bąkowicz.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kpina ~Kpina (Gość)30.11.2021 15:07

Ciekawe z jakiej paki robić im ścieżki??Nie płacą OC jeżdżą jak sieroty,czesto pijani,bez odblasków i jeszcze na nich kase wydawać z moich pieniędzy???

515


go?ć_ola ~go?ć_ola (Gość)30.11.2021 14:59

A komu to potrzebne, kto w tych czasach jeździ rowerem? Każdy już dawno ma samochody.

218


Norma ~Norma (Gość)01.12.2021 08:14

Tak się robi ludzi w Balona. Ale już niedługo wybory i wszystko ruszy z kopyta - autobusy . ścieżki. remonty ulic itd.

41


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)01.12.2021 13:53

~go?ć_ola (Gość)23 godziny temu, 14:59
A komu to potrzebne, kto w tych czasach jeździ rowerem? Każdy już dawno ma samochody. A wystarczyło by udać się nad Bugaj chociaż raz w życiu i zobaczyć jaki jest ruch na tym małym odcinku ścieżki i kto się nią przemieszcza, na marginesie ,przecież to jest ciąg pieszo rowerowy i więcej tam spacerowiczów z dziećmi, wózkami niż rowerzystów!

44


piotr 23 ~piotr 23 (Gość)01.12.2021 12:18

patrząc na tempo pracy Urzędu ścieżka wokół zbiornika Bugaj o której mówi rzecznik propagandy powstanie pewnie za 20 lat

31


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.12.2021 09:02

Niebawem, niezwłocznie, przecież jest pandemia to wiadomo, że się wolniej pracuje....

20


Adamowski ~Adamowski (Gość)01.12.2021 08:14

Zabetonowac zbiornik Bugaj i postawic mediateke od razu bedzie sciezka..

41


Helena ~Helena (Gość)01.12.2021 08:02

Włodarze mają teraz pilniejsze sprawy na głowie - podwyżki

32


D dr ~D dr (Gość)01.12.2021 06:51

Ta ścieżka to taka metafora Piotrkowa, tu się nic nie da. A nie chwilkę można sobie diety podnieść i nic poza tym. Żenada

121


Zek ~Zek (Gość)01.12.2021 05:54

Lepiej wiśniowa było zrobić jak to

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat