Advertisement

Rowerowy rajd na terenie gminy Grabica [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

ePiotrkowRegion Niedziela, 19 czerwca 202240134
Już po raz siódmy cykliści z gminy Grabica wyjechali na trasę Rajdu Ekologiczno-Historycznego. Do udziału w imprezie zgłosiło się 150. rowerzystów. Przy szkole w Szydłowie pojawili się licznie rodzice z dziećmi, pary i seniorzy.

Ładuję galerię...

Trasę rajdu podzielono na cztery etapy z przystankami w Twardosławicach, Krzepczowie, Żeroniach i Grabicy, gdzie na mecie rajdu zaplanowano wspólne grillowanie i integracyjny poczęstunek. Wśród uczestników wydarzenia rozlosowano też drobne upominki.

 

- To już siódma edycja rajdu, który nie tylko pozwala na aktywne spędzenie czasu wolnego, ale też staramy się przybliżać historię naszej małej ojczyzny, ziemi grabickiej i piotrkowskiej - powiedział Miron Ossowski, prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gminy Grabica "Nasza ziemia piotrkowska - Grabica", organizator rajdu. Jak dodał - uczestnicy zapoznają się na jednym z przystanków z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.


- Pogoda dopisała i zgłosiliśmy się po raz kolejny. W poprzednich latach bardzo nam się podobało - mówili uczestnicy. Wszyscy zostali wyposażeni w czapeczki w odblaskowych i jaskrawych barwach.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.06.2022 14:44

W ten upał??

22


j. ~j. (Gość)19.06.2022 14:10

Od dziecka lubiłem jeździć na rowerze, a ostatnio nie jeżdżę, a rower rdzewieje. Dlaczego? Bo są... tzw. ścieżki rowerowe, na temat których mam zdanie odrębne. Otóż są one urządzone tak, że jest to część chodnika o innym kolorze kostki brukowej i raz po raz występuje kolizja z ciągiem pieszych. Poza tym nie sposób przejechać przez całe miasto po tych ścieżkach, bo zaczynają się i kończą w różnych dziwnych miejscach, a tam gdzie nie ma ścieżki rowerzysta powinien jeździć po jedni, jednak zaradni Polacy, bo Polak przecież potrafi, radzą sobie tak, że po prostu tam gdzie nie ma ścieżki jeżdżą po chodnikach i przejeżdżają przez przejścia dla pieszych niekiedy wymuszając pierwszeństwo przed samochodami, co mnie ciężko irytuje, jako kierowcę. Ja po chodniku na rowerze jeździć nie potrafię, zawsze jeździłem po jezdni, a dziś rowerzysta na jezdni jest traktowany jak intruz, nawet tam, gdzie nie ma tej dziwnej ścieżki rowerowej. Zresztą... dziś niektórzy krzyczą: Zaaaaaakaz, pedałoooooowania!.... To niech już ten rower dalej rdzewieje, bo z wyżej wymienionych powodów jeździć na nim strach!

70


młodzi do władzy ~młodzi do władzy (Gość)19.06.2022 13:47

Wybory tuż, tuż.

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat