Advertisement

Pszczoły zadomowiły się w nowych ulach

ePiotrkowRegion Czwartek, 17 listopada 202273187
W lasku nieopodal Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony został teren zieleni z ulami wraz ze ścieżką edukacyjną. Owady mają doskonałe warunki do produkcji miodu na ogrodzonym terenie, otoczonym starodrzewem lip i akacji.

Ładuję galerię...

Wolborscy urzędnicy szacują, że z ustawionych uli każdego roku pszczoły wyprodukują około 200 litrów miodu, który następnie przekazany zostanie do gminnych szkół.

Jak zapewniają nas pszczelarze, nie ma obaw, że pszczoły mogą być jakimkolwiek zagrożeniem dla uczniów pobliskiej szkoły. Dziś byliśmy w pobliżu pszczelego ogrodu i byliśmy zupełnie ignorowani przez te pożyteczne owady. Realizacja tego projektu z pewnością przyczyni się do poznania pszczół i ich roli w ekosystemie. To od tych owadów zależy w dużej mierze całe środowisko naturalne - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, który odwiedził pszczeli ogród.

Wolbórz ma długoletnie tradycje miodosytnictwa, to tutaj działa Inkubator Pszczelarski, w którym pszczelarze przetwarzają miód. Gmina otrzymała 61 tys. zł na zrealizowanie projektu "Pszczoła w mieście - Ogrody przyjazne naturze". Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli? - Na te i inne pytania odpowiedź pozwoli z kolei uzyskać utworzona dzięki pozyskaniu dotacji zielona przestrzeń publiczna wraz z tablicami dydaktycznymi poświęconymi pszczołom

Pomysł realizacji projektu zrodził się z dostrzeżenia faktu, jak niewiele przeciętny człowiek wie o pszczołach, zapylaczach, ich roli w życiu człowieka, jak mocno żyje w świecie mitów o pszczołach - podkreślają przedstawiciele UM w Wolborzu.

 

Na wiosnę zaplanowane są spotkania edukacyjne z pszczelarzami z Wolborskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy.


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kroliczek ~Kroliczek (Gość)18.11.2022 13:34

61 tys za 10 uli plus ogrodzenie? Masakra

30


Monsignore ~Monsignore (Gość)17.11.2022 21:20

Ten Państwa artykuł powinien mieć inny tytuł,a mianowicie:" Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zadomowił pszczoły w ulach nieopodal szkoły podstawowej", a nie, że pszczoły się zadomowiły. Przecież one same tam nie przyleciały i nie zbudowały sobie uli. Poza tym ten pan burmistrz, to smerf odważniak: jego pszczoły nie kąsają,bo im dogodził, ale dzieciska szkolne będą traktowane przez nich jak intruzy. Oj,będzie się działo w tym Wolborzu.Jeszcze nie raz będzie okazja wrócić tutaj to tych burmistrzowskich pszczółek.

22


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)17.11.2022 17:42

Jestem ciekawa dlaczego miłościwie panujący w wolborskim grodzisku burmistrz Jaros nie ustawił tych uli na swojej posesji, skoro tyle miodu mógłby uzyskać od tych pracowitych owadów. Poczekaj mości burmistrzu do wiosny, jak zaczną pszczółki uczniów kąsać, to będziesz gościu zmykał z tymi ulami gdzie pieprz rośnie i daj Boże, abyś zdążył uciec przed ich zemstą.

14


Brawo ~Brawo (Gość)17.11.2022 17:10

Super pszczoły są trzymane w ulach z styroduru co Wyka,ale badania przenosi plastik na miod.Widać że panowie że stowarzyszenia to specjaliści ale w czym innym.Kolejny niewypał,jaki inkubator kto z tego korzysta chyba stowarzyszenie.Trujcie dzieciaki dalej.

40


Kranik2000 ~Kranik2000 (Gość)17.11.2022 16:06

W sumie super pomysł.

41


Raf ~Raf (Gość)17.11.2022 15:50

Ta jest zimno a Burmistrz pisze, że pszczoły go ignorują. Ale dziwota :) Poczekamy do wiosny i zobaczymy wtedy co będzie.

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat