Advertisement

Proponował policjantom prawie 5 tysięcy. Był pijany

PolicjaBełchatów Wtorek, 28 czerwca 202235069
Policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość. 35-latek był nietrzeźwy, a aby uniknąć konsekwencji próbował wręczyć policjantom 4 900 złotych. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego bełchatowskiej komendy w miejscowości Prądzew w gminie Rusiec zatrzymali do kontroli osobówkę, której kierowca przekroczył prędkość o 31 km/h. Okazało się, że jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, a sam 35-latek jest nietrzeźwy.

Kierowca miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. W trakcie wykonywania przez policjantów czynności służbowych, mężczyzna podszedł do nich i wręczył im 4900 złotych łapówki. Prosił o wypisanie mandatu za prędkość i odstąpienie od pozostałych czynności. Reakcja na taką propozycję mogła być tylko jedna. 35-latek został natychmiast zatrzymany. Swoim zachowaniem naraził się na dużo poważniejszą karę - mówi nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Próba wręczenia łapówki jest zaś zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności. 35-latek poniesie również konsekwencje za przekroczenie prędkości oraz brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ejrjr ~Ejrjr (Gość)28.06.2022 12:15

Dokładnie. Na trzeźwo nikt policjam nie zaproponowałby aż tyle ????

70


Arturo vidal ~Arturo vidal (Gość)28.06.2022 14:56

Mogli wziąć zadzwonić po rodzinę żeby po niego przyjechali i po sprawie

21


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.06.2022 12:12

Może po 5 na głowę jak by dawał to by się zastanowili

30


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)28.06.2022 15:46

Teraz będzie musiał jeszcze dać sędziemu

10


Olo ~Olo (Gość)28.06.2022 12:46

No proszę,a mówią że w Polsce społeczeństwo zubożale
A tu cyk piątak na zawołanie

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat