Advertisement
artykuł sponsorowany

Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży! Startują bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”

Wtorek, 17 stycznia 2023
Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wyruszą razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Już od 4 do 5 lutego dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12, a w Piotrowie Trybunalskim po raz 4.

Ładuję galerię...

W Piotrkowie Trybunalskim widzimy większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Dzieci i młodzież uczęszczająca na nasze zajęcia, robi niewyobrażalne postępy w programowaniu. Jest to ważny element ich rozwoju, który w przyszłości będzie miał odzwierciedlenie w ukończeniu dobrej uczelni, co będzie skutkowało znalezieniem wymarzonej pracy - mówi Karolina Abram, właściciel placówki w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl.

 

W Piotrkowie Trybunalskim zajęcia będą odbywać się w placówce przy ulicy Narutowicza 18A/7.

 

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone.

Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat