Advertisement

Pościg za nietrzeźwym 17-latkiem

ePiotrkowOpoczno Piątek, 01 lipca 202269544
17-latek odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie motocyklem bez uprawnień i po użyciu alkoholu. Nastolatek zignorował policyjne sygnały i uciekał przed funkcjonariuszami.
fot.: KWP Łódź fot.: KWP Łódź

W trakcie patrolowania drogi krajowej numer 74 w miejscowości Sielec, policjanci zauważyli kierującego nieoświetlonym motocyklem marki Yamaha. W tej sytuacji użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by dać sygnał kierującemu do zatrzymania się do kontroli drogowej. Niestety motocyklista nie zareagował i podjął próbę ucieczki.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklistą. Ten w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zeskoczył z niego i zaczął uciekać pieszo do pobliskiego lasu. Policjanci pobiegli za nim. Chwilę później zatrzymali uciekiniera, którym okazał się 17-latek, który nie miał prawa jazdy. Przyznał zaś, że uciekał przed kontrolą w obawie przed konsekwencjami. 17-latek był po użyciu alkoholu, a motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie.


Policjanci przypominają, że za zignorowanie nakazu zatrzymania się do kontroli drogowej, grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. 17-latek będzie się musiał także liczyć z wysoką grzywną za kierowanie bez uprawnień. Dodatkowo sprawa spożywania alkoholu przez nieletniego zostanie skierowana pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_dop ~go?ć_dop (Gość)01.07.2022 09:40

Motocykl wystawić na aukcję.

20


go?ć_pio ~go?ć_pio (Gość)01.07.2022 10:45

Moze Solec ?

20


Tvv ~Tvv (Gość)01.07.2022 10:42

Choć sam jestem w tym wieku to nigdy nie próbowałem żadnych używek i obrzydliwi są ludzie którzy je stosują

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat