Porażka i siódme miejsce Piotrkowianina

Piotrkowianin Piątek, 13 maja 202213
Szczypiorniści Piotrkowianina zakończyli sezon 2021/2022. W ostatnim meczu tegorocznego sezonu podopieczni Bartosza Jureckiego przegrali we własnej hali z MMTS Kwidzyn i ostatecznie zajęli siódme miejsce na koniec sezonu.

W meczu 26. Serii PGNiG Superligi Piotrkowianin przegrał z MMTS Kwidzyn 24:31 (13:16), ale równocześnie zakończył rozgrywki na siódmym miejscu. Biorąc pod uwagę potencjał finansowy i sportowy zespołu, taki wynik należy uznać za spory sukces drużyny Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika.

ynik spotkania otworzył Jan Stolarski, ale już po chwili było 1:1, po skutecznym rzucie Ryszarda Lanzdwojczaka. W 12. minucie goście wygrywali trzema trafieniami – 7:4, ale Piotrkowianin zniwelował te straty i na dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy był remis 9:9. To jednak wszystko na co było stać tego dnia zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika. Pięć kolejnych bramek rzucił MMTS, który do przerwy wygrywał 16:13, a w drugiej połowie bardzo szybko tę przewagę powiększył. W 40. minucie było już 25:16 dla przyjezdnych. Piotrkowianin raz jeszcze zerwał się do walki i na osiem minut przed końcem przegrywał 22:27. MMTS przetrwał jednak trudne minuty i w końcówce przypieczętował wygraną dwoma trafieniami Landzwojczaka.

Przez pryzmat ostatniego meczu nie możemy oceniać całego sezonu bo dla nas to wielki sukces. Zajmiemy siódme miejsce, a rok temu do końca walczyliśmy o utrzymanie. Oczywiście można byłoby gdybać i zastanawiać się, czy można było być wyżej grając w pełnym składzie. Z drugiej strony jednak sport jest dlatego tak piękny, że jest nieprzewidywalny. Dzisiaj, mimo porażki, cieszymy się i już myślimy o kolejnym sezonie – powiedział po meczu Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin – MMTS Kwidzyn 24:31 (13:16)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 5/1, Doniecki, Stolarski, Matyjasik, Babicz 5/2, Szopa 1, Swat 5/3, Surosz 3, Pożarek, Mosiołek, Pacześny 5
Rzuty karne: 6/7
Kary: 6 min (Pożarek x2, Pacześny)

MMTS: Szczecina, Dudek – Kornecki 3, Grzenkowicz 3, Orzechowski 5, Krieger 1, Peret 3, Kutyła 1, Majewski 3, Ossowski 5, Nastaj, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Jankowski 1
Rzuty karne: 0/0
Kary: 16 min (Kornecki x3, Landzwojczak x2, Jankowski, Krieger, Peret)

1

0

Komentarze (13)

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)16.05.2022 20:55

Miasto reklamuje się hashtagiem handballowemiasto ale niestety nic się nie dzieje w sprawie przebudowy hali. Piotrkowskie drużyny mają jedną z najgorszych hal w lidze. Na ostatnim meczu było mi wstyd kiedy rodzina z Kwidzynia szukała miejsca na hali, żeby było widać obie bramki jednocześnie i całe boisko. Musiałem im wyjaśnić, że niestety są te nieszczęsne słupy i takowych miejsc nie ma. Tzn. na miejscach VIP (też mi vip) można wszystko zobaczyć. Gdy tam się przesiedli, ktoś inny im musiał wytłumaczyć, że na tych miejscach siadać nie można bo przyjdzie ochrona i sprawdzi. No wstyd. Wiele osób chętnie by poszło na mecz, gdyby...mogli go zobaczyć. A tak, nie ma bata, żeby kawałek boiska nie był zasłonięty. Porażka. Czas coś zrobić z halą Relax, bo te słupy od samego początku były totalną porażką, jak na halę sportowo-widowiskową. Jeśli ma to być miasto handballowe to najwyższy czas przebudować halę lub zbudować nową. Oprócz Piotrkowa w przyszłym sezonie prawdopodobnie jedynie Lubin będzie miał zespoły zarówno w męskiej jak i żeńskiej Superlidze. Więc ten hashtag zobowiązuje do stworzenia warunków do grania.

10

dj ~dj (Gość)13.05.2022 22:32

Proszę mi wytłumaczyć jeżeli ktoś dostaje większe stypendia od kogoś innego to logiczne rzecz biorąc powinien być lepszy... A jednak panie prezesie Tomku tak nie jest... Tak wiem zaraz zaczną się tłumaczenia że żeńska liga mniejsza itp... ale 5 miejsce jest bliżej medalu jak 7. Dziękuję dobranoc powiedzenia w wyłudzaniu kasy z UM

43

Tett ~Tett (Gość)14.05.2022 16:26

Nawet kibice już nie przychodzą na Relax. Co roku coraz mniej ludzi przychodzi na mecze

21

kibol ~kibol (Gość)14.05.2022 11:22

Wielka szkoda. Po udanym początku sezonu i całej (niemal) rundy jesiennej apetyty były spore. Mówiło się nawet o 3 miejscu, później o 4...ostatecznie jest 7. Runda rewanżowa kompletnie nieudana. Przegrane z zespołami niżej notowanymi, wysokie porażki z innymi, brak koncepcji gry, czasem niemoc i bicie głową w mur. Zawodnicy którzy jesienią byli motorem napędowym, wiosną grali wyraźnie słabiej. Czas troszkę odmłodzić skład, bo kilku starszych zawodników w końcówce sezonu jakby nie miało siły ani motywacji. Z drugiej strony z młodymi nie można przesadzić, bo niektórzy z nich mają przebłyski, ale grają mocno nierówno. Z pewnością zmienić trzeba grono bramkarzy. Trzech bramkarzy to rozrzutność. Należy 2 podziękować a w to miejsce ściągnąć jednego dobrego. Słabiej w drugiej części sezonu zaprezentowały się skrzydła. Ogólnie jest trochę do poprawy. Miejmy nadzieję, że drużyna będzie częściowo przebudowana i w przyszłym sezonie pokaże się jeszcze z lepszej strony. Gra się do końca i porażka po walce to nie wstyd. Wiemy, że budżet Piotrkowianina jest jaki jest i w zasadzie można powiedzieć, że osiągnięty wynik jest dużo lepszy niż poziom finansowania. Cudów więc rzecz jasna nikt nie oczekuje. Ale za to kibice chcą zobaczyć grę do końca, dawanie z siebie wszystkiego. Dzięki za ogólnie i tak doby sezon. W przyszłym sezonie powinno być lepiej.