Policjanci sprawdzają czy przestrzegamy obostrzeń. Posypały się mandaty

ePiotrkow Poniedziałek, 12 października 202070 6922
W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy żółtej, a w Piotrkowie czerwonej policjanci od soboty prowadzą wzmożone kontrole, podczas których funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do nowych przepisów m. in. bezwzględnego nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Przez weekend policja odnotowała 146 interwencji w Piotrkowie i powiecie w związku z łamaniem obostrzeń.
fot. KMP Piotrków

Wobec rosnącej liczby zakażonych policjanci zapowiadali "zero tolerancji" dla osób, które nie będą przestrzegały nowych przepisów i w związku z tym przez cały weekend prowadzili wzmożone kontrole w miejscach, gdzie występują większe skupiska ludzi. Funkcjonariusze sprawdzali targowiska skwery, sklepy. Kontrolowali także respektowanie zaleceń w środkach komunikacji publicznej, punkty usługowe, obiekty gastronomiczne oraz stacje paliw na terenie miasta i powiatu.

 

- W minioną sobotę na terenie miasta policjanci w związku z przestrzeganiem obowiązujących w czerwonej strefie obostrzeń interweniowali 34 razy. Interwencje zakończyły się mandatami karnymi, pouczeniami ale też w przypadku nieprzyjęcia mandatu, skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Na terenie powiatu piotrkowskiego, gdzie obowiązuje żółta strefa ,piotrkowscy policjanci interweniowali 44 razy. Mieszkańcy powiatu, którzy nie stosowali się do nowych zaleceń, zostali pouczeni, posypały się też mandaty karne i wnioski do sądu o ukaranie. Podobnie sytuacja miała miejsce w niedzielę. Na terenie miasta było 36 interwencji, na terenie powiatu piotrkowskiego  32 - informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej KMP. 

 

Funkcjonariusze na terenie Piotrkowa oraz powiatu przez weekend wystawili łącznie 37 mandatów, pouczyli 54 osoby, a w przypadku 4 osób interwencja zakończyła się wnioskiem o ukaranie do sądu. 

 

Mandat za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa może wynieść nawet do 500 zł.

 

Policjanci podejmują także działania o charakterze prewencyjnym. Po ulicach znowu zaczęły jeździć radiowozy, które emitują komunikaty dźwiękowe, a policja apeluje do wszystkich o przestrzeganie obostrzeń. - Celem tych wszystkich działań jest troska o zdrowie i życie obywateli. Nadal najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Koronawirus jest zagrożeniem dla nas wszystkich, prewencyjne działania pozwolą zahamować jego rozprzestrzenianie - mówi Dagmara Mościńska. 


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (70)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_wirus ~gość_wirus (Gość)13.10.2020 18:41

Jak można karać, jak się nie na przepisów?

00


bleble ~bleble (Gość)12.10.2020 20:47

... Focus! ... Focus Mall! ... tu można się na 100% zarazić! wszyscy chodzą z maskami na brodach, nosy poodkrywane, usta i ogólnie to patrząc na tych wszystkich ludzi to ciekawi mnie ich pomysłowość w "noszeniu-nie noszeniu" maseczki. Powinna jutro przejść się tam kontrola z sanepidu i to po prostu zamknąć!

45


Zatroskany ~Zatroskany (Gość)12.10.2020 22:06

No tak , ładna pogoda, kontrole na bazarze .Jakie wielkie zagrożenie dla nas wszystkich - brak maski. Co innego
w takiej Biedronce .Wchodzi taki jeden typek z maską opuszczoną na brodę , kluczykami od auta / widać że niezłego / i cały czas nawija przez telefon / już sam ten fakt jest niesmaczny / . Drugi biega ,wreszcie upatrzył jakiś nędzny czteropak , również maska na brodzie .Staję w kolejce do kasy , staram się delikatnie zwrócić uwagę , żeby z łaski swojej nie zbliżał się do mnie za bardzo , bo i tak szybciej przecież nie będzie obsłużony oraz żeby maską zakrył również nos. Wówczas odwróciła się stojąca przede mną młoda dziewczyna z kolczykiem w nosie. Ją
również poprosiłem o zakrycie maską nosa .To z kolei nie spodobało się stojącemu przed nią mężczyźnie i w moim
kierunku zaczął zwracać uwagę , że się czepiam .Panią w kasie oraz innym osobom z prawidłowo założonymi
maskami to nie przeszkadzało , albo nie chcieli się narażać .Kamery rejestrują więc po co ten " trud " na wolnym powietrzu , gdzie szkodliwość ze wzg na odległości jest dużo mniejsza .Wystarczy tak z nie nacka skontrolować ,
raz , drugi sklepy wielkopowierzchniowe i wszyscy będą się mieli na baczności .

11


gość_teddy ~gość_teddy (Gość)12.10.2020 19:53

A w Szwecji nie ma głupich szmat na twarzy i wyniki lepsze niż u nas i co ty na to powiesz?

114


gość_hhhh ~gość_hhhh (Gość)12.10.2020 13:19

Moze po kosciolach niech pochodza

1211


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)13.10.2020 11:08

A czy gospodarz miasta nie powinien zrezygnować z podróżowania limuzyną z szoferem ?? Chyba skoro jesteśmy w czerwonej strefie to należałoby podjąć jakieś kroki, a nie tylko udawać ...

00


gość_bigbig ~gość_bigbig (Gość)12.10.2020 18:22

Tymczasem w Szwecji nie ma żadnych obostrzeń a liczba zakażonych jest podobna jak w innych krajach.

62


jhk ~jhk (Gość)12.10.2020 15:02

Celem tych wszystkich działań jest troska o zdrowie i życie obywateli - hahahahaha, o nie nie, to nie chodzi o nasze zdrowie tylko przetransformowanie całych społeczeństw. To dopiero początek boleści przed nadchodzącym krachem i wielkim uciskiem

64


lo ~lo (Gość)12.10.2020 21:43

Policja niech się zajmie tym co do nich należy a nie szukaniem pieniędzy dla jarka

72


gość_gość ~gość_gość (Gość)12.10.2020 21:04

Zenek a dlaczego Kaczyński nie ma maseczki jak się cmoka z Wildsteinem powiem bo tresura jest dla nas a nie dla nich

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat