Advertisement

Policjanci przechwycili 1,5 mln papierosów, broń i amunicję. Trzy osoby zatrzymane

Piątek, 09 lipca 202149098
W ramach postępowania Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Łodzi i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 3 osoby z w związku z likwidacją w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) magazynu papierosów bez polskich znaków akcyzy.
fot. Prokuratura Krajowa fot. Prokuratura Krajowa

 

Funkcjonariusze CBŚP i KAS przechwycili prawie 1,5 mln nielegalnych papierosów typu „slim” o wartości rynkowej powyżej miliona złotych. - Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby stratę o wartości ponad 1,3 mln zł. Ponadto, w trakcie przeszukań znaleziono u jednego z zatrzymanych broń, 54 sztuki amunicji i tłumik, a także ponad 620 000 zł w gotówce – informują przedstawiciele prokuratury.


Dwie zatrzymane osoby juz usłyszały zarzuty przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trzeciej osobie zarzuca się nielegalne posiadanie broni palnej. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.


- Postępowanie ma charakter rozwojowy, nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań – czytamy na stronie Prokuratury Krajowej.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

QV ~QV (Gość)09.07.2021 21:07

Prorok łaskawy pewnie po znajomości te środki zapobiegawcze ?!

30


Sarkazm ~Sarkazm (Gość)09.07.2021 13:14

Konkurencja w "szarej strefie" nie śpi. Jedni dają "cynka" na drugich a później sami zagarniają ten rynek. A swoją drogą, co się dzieje z zarekwirowanym towarem i pieniędzmi? Rozumiem, że towar jest komisyjnie "spalany"... A kasa?

20


g ~g (Gość)09.07.2021 09:22

Po sztuce liczyli?

31


db ~db (Gość)09.07.2021 10:04

UUu grubszy jegomość... Czyżby jężdżący Panamerą? A może Audii?:)

50


strażnik ~strażnik (Gość)09.07.2021 09:32

Czyżby to Pan G z EPI?

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat