Advertisement

"Pocztówka z Piotrkowa" już po prapremierze [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 12 grudnia 202218
To było czterdzieści minut filmowej wędrówki po Piotrkowie, i tym, co w nim najcenniejsze. W poniedziałkowe popołudnie w kinie Helios odbyła się prapremiera filmu "Pocztówka z Piotrkowa".

Ładuję galerię...

Ten film ma za zadanie pokazać markę Piotrkowa i być także formą promocji dla miasta. Jego pomysłodawcą jest miejski radny Mariusz Staszek.

Pocztówka to taki symbol. Na niej zawsze znajdowały się informacje, które chcieliśmy przekazać najbliższym. To jest właśnie kwintesencja tego, co chcieliśmy pokazać w tym filmie, czyli piękno Piotrkowa. To, co wszyscy dobrze znamy, czym się chwalimy i to, co chcielibyśmy, aby inni zobaczyli - mówił tuż przed prapremierą Mariusz Staszek i wskazywał, że na nim największe wrażenie zrobiła scena ze skoków spadochronowych. 

Poniedziałkowy seans zorganizowany był przede wszystkim dla osób, które zaangażowały się w jego powstanie. Jak mówili twórcy, na ekranie pojawia się łącznie 150 osób, a osobą prowadzącą nas przez film jest mała Maja - dziewczynka, która patrząc na pocztówkę, oprowadza widzów przez mniej lub bardziej znane zakątki grodu trybunalskiego. 

 

Reżyserem filmu jest Mariusz Mędrzycki, a twórcami scenariusza i lektorami: Agnieszka Szóstek oraz Michał Gaczkowski.

Mam dużą nadzieję, że ten film się spodoba. Sam jeszcze go nie oglądałem. Mam do niego dostęp, ale chciałem się dziś pozytywnie zaskoczyć. Wspólnie z kolegami, którzy ten film robili, znaleźliśmy tak dużo miejsc i perełek które tutaj są, że ciężko było to wszystko zmieścić w scenariuszu. Myślę, że materiału byłoby także na drugi taki film - mówił Michał Gaczkowski.

Film opowiada o tym, co piotrkowianie świetnie znają. Można tu zobaczyć zarówno zabytki, piękne przyrodnicze zakątki, najbardziej charakterystyczne budowle, studio radia Strefa FM, stadion miejski, firmy z Piotrkowa, ale i przedstawicieli teatru nowoczesnego, o istnieniu którego pewnie wiele osób w mieście jeszcze nie wie.

Na ekranie pojawiają się także znane w mieście i regionie osoby. Jest m.in. Marek Doleciński z kapelą Fakiry, radna Krystyna Czechowska, starosta Piotr Wojtysiak czy wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.

"Pocztówka z Piotrkowa" nie powstałaby, gdyby nie Urząd Marszałkowski. Film powstał bowiem, jako projekt budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Obecny na premierze wicemarszałek Ziemba, podkreślał, że sam jest bardzo związany z miastem. 

Urodziłem się w Piotrkowie, tutaj chodziłem do szkoły. Jestem absolwentem I LO i bez wątpienia czuje się piotrkowianinem. Takie spojrzenie na to miasto jest niezwykle ciekawe. Z jednej strony jest ono bardzo plastyczne, a z drugiej ma bardzo pozytywny przekaz. Nasze miasto jest pokazane jako bardzo przyjazne dla mieszkańców - wskazywał Zbigniew Ziemba. 

Poniedziałkowa prapremiera nie będzie jedyną możliwością obejrzenia filmu.

Premierę "Pocztówki z Piotrkowa" zaplanowano na 18 grudnia o godz. 14:00. Wówczas film będzie można obejrzeć na stronie fundacji Uskrzydleni oraz na facebookowym profilu "Pocztówka z Piotrkowa". 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jadzia od dziadzia.. ~Jadzia od dziadzia.. (Gość)14.12.2022 12:53

Wiele ładnych par się tam na zdjęciach prezentuje... Piotrkowian oczywiście... ;)

20


go?ć_mariusz ~go?ć_mariusz (Gość)14.12.2022 12:45

Brawo dla Marszałka! W przeciwieństwie do Starosty potrafił pokazać się z ludzkiej strony - jak zwykły obywatel, który lubi sport.
Pierwszy raz go takiego zobaczyłem co mnie pozytywnie zaskoczyło.

35


Meggi ~Meggi (Gość)13.12.2022 08:52

Ten film to chyba promocja, ale rodziny Staszków, a nie Piotrkowa.

115


:] ~:] (Gość)14.12.2022 11:39

Ile to "dzieło" kosztowało???

52


gościu ~gościu (Gość)13.12.2022 21:34

Panie Mariuszu, czy pan lub ktoś z pańskiej rodziny zarobił jakieś pieniądze przy tej produkcji? Jeśli tak, to ile?

82


hip hip hurra! ~hip hip hurra! (Gość)12.12.2022 23:03

To pan Michał przeniósł się już do Piotrkowa i w Sulejowie nie będzie startował na burmistrza?

77


dragon ~dragon (Gość)13.12.2022 14:28

No cóż...słabiutko. Zdjęcia nawet ok, ale tekst jak wikipedii żywcem czytany. Nikogo nie interesujące szczegóły, nazwiska inżynierów którzy odpowiadali za jakieś budowy, książkowe dane, nieaktualne. Nic ciekawego. doceniam wysiłek twórców, ale ogólna ocena 2/6.

92


Karolina98 ~Karolina98 (Gość)13.12.2022 12:57

Brawo! Świetna inicjatywa, nie mogę się doczekać premiery!

16


piotrkowianka123 ~piotrkowianka123 (Gość)13.12.2022 11:46

Gratulacje!

34


kocham Piotrków ~kocham Piotrków (Gość)13.12.2022 10:14

Chętnie obejrzę ten film o moim ukochanym mieście, ale bez lansu oraz promocji partyjnej i politycznej niektórych obecnych na premierze.

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat