Advertisement
artykuł sponsorowany

Planujesz wczasy w Borach Tucholskich? Te miejsca warto odwiedzić!

Poniedziałek, 21 marca 2022
Bory Tucholskie zlokalizowane są w środkowej części Pomorza Gdańskiego i należą do jednych z największych kompleksów borów sosnowych w naszym kraju. Niesamowite piękne tego miejsca przyciąga co roku turystów, którzy chcą znaleźć się blisko natury. Podziwiać możemy między innymi liczne jeziora, park narodowy, cztery parki krajobrazowe oraz aż dwadzieścia pięć rezerwatów. Znajdziemy tu wiele tras pieszych i rowerowych, szlaki kajakowe biegnące rzekami Brda i Wda oraz ciekawe zabytki. Kierunkiem wielu turystów są między innymi wczasy w Tleniu.
Planujesz wczasy w Borach Tucholskich? Te miejsca warto odwiedzić!

Jeziora w Borach Tucholskich

 

Bory Tucholskie są znakomitym wyborem na udany weekend, jak i wakacje. To kierunek podróży polecany zwłaszcza tym, którzy preferują aktywny wypoczynek. Struga Siedmiu Jezior wypływających z Jeziora Ostrowitego łączy ze sobą aż 7 zbiorników o najwyższej klasie czystości (Jezioro Jeleń, Bełczak, Zielona, Płęsno, Główka, Mielnica, Skrzynka), a na koniec dopływa do Jeziora Charzykowskiego. Strugę przecina wiele szlaków turystycznych oraz rowerowych. Popularnością cieszy się zwłaszcza Szlak Strugi Siedmiu Jezior, który prowadzi przez teren Parku Narodowego. Zaczyna się od wioski Charzykowy, a wiedzie aż do Chojnic. Przemierzając ten szlak możemy podziwiać jezioro Wielka Gacno, Niedźwiedź, Płęsno czy Bachorze. Niedaleko jeziora Płęsno zlokalizowany jest okazały 600-letni dąb Bartuś, który stanowi pomnik przyrody.

 

Jaki nocleg wybrać?

 

Pobyt w Borach Tucholskich jest idealną propozycją dla miłośników relaksu i spokoju, z dala od zgiełku cywilizacji. Decydując się na pobyt, warto porównać ze sobą również propozycje. Turyści zachęcani są przez cały rok do korzystania z ofert noclegowych w tym cudownym obszarze Polski. Oferta noclegowa jest niezwykle bogata. W Borach Tucholskich nie brakuje gospodarstw agroturystycznych, pokojów do wynajęcia, domków letniskowych, gospodarstw agroturystycznych czy pensjonatów. Popularnością cieszą się zwłaszcza wczasy w Tleniu. W tym regionie znajduje się cała masa wygodnych ofert noclegów i to w atrakcyjnych cenach. Niektóre z nich wyróżniają się wyjątkową atmosferą. Warto zapoznać się między innymi z ofertą klimatycznego pensjonatu Przystanek Tleń. Noclegi w Tleniu to oczywiście nie jedyna propozycja, ale warto poznać bliżej to turystyczne miasteczko.

 

 

Rezerwaty, które mogą Cię zainteresować

 

Bory Tucholskie to nie tylko liczne jeziora, ale również niesamowite rezerwaty. Możemy tu podziwiać między innymi rezerwat:

  • "Ustronie"- leśni rezerwat przyrody zajmujący powierzchnię 3,87 ha. Zróżnicowany obiekt przyrodniczy, w którym możemy podziwiać piękno starych drzewostanów liściastych,
  • "Kręgi kamienne"- rezerwat archeologiczny i przyrodnicze w nadleśnictwie Czersk, znajdujący się nad rzeką Wdą. Doskonale zachowany rezerwat na terenie naszego kraju, który jest cennym zabytkiem kultury. Do dnia dzisiejszego przetrwało 12 z 19 kręgów kamiennych zbudowanych z wielkich głazów, pochodzących z okresu rzymskiego,
  • "Bagno Grzybna"- rezerwat obejmujący zespoły roślinne torfowisk wysokich oraz mszar ostroja zwierzyny leśnej,
  • "Czaplowisko Wysoka"- rezerwat faunistyczny w nadleśnictwie Rytel, znajdziemy tutaj kolonię czapli siwej.

Park narodowy Bory Tucholskie jest miejscem godnym odwiedzenia przez wszystkich, niezależnie od wieku. To miejsce wyjątkowe, które spełni oczekiwania osób lubiących ciszę i spokój, a także bliski kontakt z naturą. Noclegi w Tleniu zapewnią wygodny odpoczynek i piękny widok na otaczającą przyrodę.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat