Advertisement

Piotrkowianie o Dniu Babci i Dziadka [AUDIO]

Strefa FM Sobota, 21 stycznia 20232
Ten weekend upłynie pod znakiem odwiedzin u babci i dziadka. W sobotę będziemy świętować Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. W tym czasie wnuki będą w sposób szczególny dziękować za ich miłość i oddanie. Z tej okazji spytaliśmy piotrkowskich seniorów, co myślą o tym święcie.
Fot. freepik.com Fot. freepik.com

Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię – to jedna z sentencji, którą często przytaczamy w okolicach 21 stycznia. Mówi się, że babcia i dziadek kochają swoje wnuki jeszcze bardziej niż dzieci. Mają też nieco łatwiej z ich rozpieszczaniem, bo ponoć nie muszą się już martwić o wychowanie.

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka nie jest obchodzony tego samego dnia na całym świecie. W Polsce to święto obchodzimy styczniu, w USA we wrześniu, we Francji w marcu, a w Wielkiej Brytanii w październiku.

W naszym kraju to stosunkowo nowe święta. Wywodzą się z lat 60-tych XX wieku, a pomysł jego utworzenia pochodzi z czasopisma „Kobieta i Życie”. Najpierw powstał pomysł utworzenia Dnia Babci, a niedługo później Dnia Dziadka. Dość szybko święto zyskało w Polsce dużą popularność.

Na ulicach miasta zapytaliśmy piotrkowskich seniorów, czy uważają, że takie święta są potrzebne. Posłuchajcie, co powiedzieli.

 

 

A my wszystkimi babciom i dziadkom z okazji ich święta także składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, uśmiechu i radości z wszystkich wnuków.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_ania ~go?ć_ania (Gość)23.01.2023 10:12

A gdzie ta wypowiedź o Bogu??

10


Ok ~Ok (Gość)23.01.2023 07:41

Nie wszystkie babcie rozpieszczają swoje wnuki. Moja mama wręcz nie lubi jak wnuki przyjeżdżają do niej.

01


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat