Advertisement
artykuł sponsorowany

Piotrków się śmieje! – 19. Trybunały Uśmiechu

Poniedziałek, 17 października 2022
Już dziś inauguracja 19. edycji festiwalu. Piotrków Trybunalski po raz kolejny zamieni się w pełną humoru i stary kolebkę Trybunału…Uśmiechu.

Festiwal zaczynamy z filiżanką kawy – kolejne spotkanie z ciekawym artystą – artystką! Po sukcesie wieczorów z Olgą Lipińską, Januszem Józefowiczem czy Agatą Passent gościem PRZYSTANKU… PIOTRKÓW będzie wspaniała aktorka EWA ZIĘTEK. Zadebiutowała rolą Panny Młodej w słynnej ekranizacji „Wesela” Andrzeja Wajdy. Od przeszło 20 lat związana jest z Teatrem Kwadrat, a popularność i sympatię widzów zdobyła rolą Marty Gabriel w „Złotopolskich” oraz Walerii Koszyk w „Barwach szczęścia”. W tym roku obchodzi 50-lecie pracy scenicznej, a swój jubileusz świętuje monodramem „Nieostrość widzenia” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego według tekstu Remigiusza Grzeli.

 

Kontynuujemy teatralnie. W czwartek o 19.00 fenomenalny spektakl z wybitną rolą HANNY ŚLESZYŃSKIEJ – JUDY w reż. Sławomira Chwastowskiego. Judy Garland to jedna z najlepszych aktorek filmowych w historii kina amerykańskiego, obdarzona wspaniałym głosem, znana między innymi z filmu Victora Fleminga “Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Spektakl, niczym sprytny paparazzi, pokazuje gwiazdę od najbardziej intymnej strony. Widzowie, jakby przez dziurkę od klucza, mogą podglądać sławną aktorkę w momentach jej życiowych wzlotów i upadków, zaglądać w jej duszę i odkrywać osobiste tajemnice. W 2006 r. sztuka podbiła Broadway, a główną rolę grała żona autora, amerykańska aktorka Adrienne Barbeau.


W polskiej wersji w rolę zachodniej gwiazdy wciela się ulubiona aktorka polskich widzów – Hanna Śleszyńska. Artystka w mistrzowski sposób wciela się w postać Judy, która – jak każdy celebry ta – wiedzie podwójne życie – osobiste i to, które trafia na scenę, łamy pism, ekrany telewizorów i kin. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach
i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów.

 

Trybunały kochają muzykę. W tym roku, w piątek o godz. 18.00 wyjątkowy koncert: STANISŁAWA SOYA TRIO. Artysta od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich.

 

To jednak nie koniec piątkowych wrażeń. O 21.00 spotkanie się z piotrkowianinem, kabareciarzem MICHAŁEM PAŁUBSKIM. Michał porzuca dawne sceniczne kreacje, by w bezkompromisowym stand upie z ironicznym dystansem podzielić się spostrzeżeniami na temat otaczającego nas świata. Przyjdź, posłuchaj i niech Ciebie też skręci… ze śmiechu. Gospodarzem wieczoru będzie wielokrotny laureat Trybunałów Uśmiechu ANTONI GORGOŃ GRUCHA.

 
Finał Trybunałów należeć będzie do mistrzów gatunku. KABARET TEY w programie 50 LAT. WSPOMNIENIA I POMÓWIENIA. Z tej okazji Zenon Laskowik i Krzysztof Jaślar przygotowali wieczór, w którym przypomną fragmenty programów kabaretu TEY Dla widzów to niepowtarzalna okazja zobaczyć w oryginale takie skecze i piosenki jak: „Mamuśka”, „Bieda”, „Szklarnie”, „Dla kogo Pani się tak dziś wystroiła”, „Starych nie ma chata wolna” i in. W programie wystąpią również: Katarzyna Pakosińska, Magdalena Pawelec, Grzegorz Tomczak i Michał Ruksza.

 

Trzy festiwalowe dni poprowadzi KABARET CHYBA. Do zobaczenia na Trybunałach Uśmiechu oraz na stronie: www.trybunaly.pl

 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat