Advertisement

Pijany uciekał przed policją. Uderzył w radiowóz... dwa razy

PolicjaTomaszów Wtorek, 18 października 202281119
Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 54-letniego kierowcę poloneza, który będąc pod wpływem alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna potrącił interweniującego policjanta i doprowadził do dwóch kolizji z radiowozem. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Ładuję galerię...

Policjanci z tomaszowskiej drogówki patrolując teren gminy Czerniewice, w miejscowości Chociw, mijali poloneza, za kierownicą którego siedział mężczyzna. Kierująca radiowozem policjantka uznała, że pojazd ten jest w złym stanie technicznym, więc zawróciła by poddać go kontroli. Jadąc za wymienionym autem dała wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, lecz kierowca poloneza nie reagował.

Policjanci zajechali mu drogę by uniemożliwić dalszą ucieczkę. Gdy wysiedli z radiowozu, jeden z nich podbiegł do kierowcy, by zabrać mu kluczyki i go zatrzymać. Wtedy ten gwałtownie zaczął cofać, po czym ruszył do przodu i uderzył w nogi stojącego na jego drodze policjanta, który przewrócił się na maskę pojazdu i upadł na ziemię. Jego partnerka ruszyła radiowozem, aby zablokować poloneza. Nagle odjeżdżający samochód uderzył w prawy bok pojazdu policyjnego, po czym kierowca stracił panowanie i uderzył tyłem w ogrodzenie. Policjantka zajechała mu drogę, uniemożliwiając kontynuowanie ucieczki. Kierujący uderzył jeszcze przodem w radiowóz. Wtedy policjanci obezwładnili i zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Czerniewice - asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Mężczyznę poddano badaniu, okazało się że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Pojazd którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych, aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia i miał pękniętą przednią szybę. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się również z odpowiedzialnością za spowodowane kolizje. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

grr ~grr (Gość)19.10.2022 08:07

Chwała polonezom !

31


goœć_janek ~goœć_janek (Gość)18.10.2022 18:42

I teraz go stuknie z 20 tyś. I jeszcze papuga z 15tyś. Prawo i PRZESRANE.

30


Hmmm ~Hmmm (Gość)18.10.2022 21:30

Za dużo grał w GTA...

30


Frog ~Frog (Gość)18.10.2022 19:10

Strach sie bać tej policji.Poł radiowozu starym poldkiem poobijał zanim go zatrzymali:)

54


Jajnik ~Jajnik (Gość)18.10.2022 17:46

Na Przemysłowej przy wodociągach jaki wypadek był. Faceta na motocyklu potrącili. Horror krew dużo krwi Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

30


ból głowy ~ból głowy (Gość)18.10.2022 13:01

A mógł sobie kupić za to co teraz straci nowszy model.

50


Prorokkk ~Prorokkk (Gość)18.10.2022 12:52

Było zawracać i gonił poloneza??

55


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat