Advertisement

POGODA : AKTUALIZACJA 08.07.2012 - 00:30

Autor: mcclay Niedziela, 08 lipca 20120
OSTRZEŻENIE POGODOWE ODWOŁANE - Podsumowanie przejścia strefy burzowej w regionie.
POGODA : AKTUALIZACJA 08.07.2012 - 00:30

W końcu Matka Natura dała nam odrobinę orzeźwienia. W regionie przeszły burze i spadł deszcz.
Jednak nie takiego rozwoju sytuacji się spodziewaliśmy. Nasz prognostyk - łowca burz, będąc w terenie, obserwował na bieżąco dane podawane przez różne radary. Początkowo wskazywały na przejście bardzo aktywnej komórki burzowej. Ciężko było określić gdzie i jaka jej część uderzy nad nasze miasto. Dosłownie w przeciągu 5 minut, strefa burzowa podzieliła się na dwie części. Jedna kierowała się prostą linią w stronę Łodzi, druga zaraz po niej, uderzyła po stronie wschodniej od naszego miasta. Jednak ta pierwsza o nas zahaczyła i przyniosła ze sobą obfity opad deszczu, oraz kilka niebezpiecznych wyładowań atmosferycznych. Z relacji prognostyka, ciekawa sytuacja nastąpiła nad Piotrkowem Trybunalskim przy rozdzieleniu się omawianej strefy. Po przejściu pierwszej, nad miastem przeszedł ogromny i szybki wał chmur, którego mimo nocy można było go dostrzec gołym okiem. Z reguły przy przechodzeniu takiego wału, następuje silny prąd zstępujący, charakteryzujący się silnym, nagłym i porywistym wiatrem. W tym wypadku o dziwo tak nie było. Sam widok wału przerażał. Prognostyk ostrzegł kolegę z którym był aktualnie w terenie żeby natychmiast schował sprzęt i schował się w samochodzie. Jakie było wielkie zdziwienie że wiatr który się pojawił miał zaledwie 40km/h.
Strefy burzowe o których mowa, odsuwają się dalej na wschód. Z tym że jednej z nich tendencja aktywności jest aktualnie rosnąca.
Można powiedzieć że nasze miasto, miało szczęście. Czekamy na zgłoszenia z rejonów, gdzie przeszły bardziej aktywniejsze komórki burzowe. Póki co takowe nie nadchodzą. Jednak jak twierdzi prognostyk, w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, na pewno było gorzej. Na pewno zszedł intensywny prąd zstępujący i spadł grad.
Na potwierdzenie tych informacji poczekamy jak wstanie nowy dzień.

Dokładniejsze informacje na temat przejścia nocnej burzy nad regionem, pojawią się jutro w artykule na portalu epiotrkow.pl

Źródło informacji i opracowanie : Łukasz Gorzelski


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat