Advertisement

Ostatnia taka "Hala"... (GALERIA)

ePiotrkow Piątek, 27 listopada 2020120
Piątek był ostatnim dniem przed reorganizacją targowiska miejskiego przy ul. Targowej, zwanego przez piotrkowian "Halą". Od najbliższego wtorku teren do handlowania zostanie znacząco ograniczony, a niektórzy kupcy będą musieli przenieść się w inne części miasta.

Ładuję galerię...

 

Najpoważniejszą alternatywą wydaje się targowisko przy ul. Dmowskiego, gdzie od nadchodzącego tygodnia handel będzie trwał 4 dni w tygodniu. Dniami targowymi będą tradycyjnie sobota i niedziela oraz dodatkowo wtorek i piątek.


Zainteresował temat?

5

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_olek ~gość_olek (Gość)29.11.2020 09:53

A czy stoiska z żywnością zostaną

11


Edward K. ~Edward K. (Gość)29.11.2020 08:24

Jako mieszkaniec osiedla targowa rozumiem mocno spóźnioną decyzje Pana prezydenta w sprawie reorganizacji targowiska i chciałbym dodać, że jako mieszkaniec tego osiedla nie długo ogłuchnę z powodu braku ekranów dźwiękochłonnych przy torach kolejowych jak i piratów drogowych, którzy ryczą pod wiaduktem kolejowym w godzinach wieczornych/nocnych - przecież to jest jakieś średniowieczne podejście prezydenta do tych spraw i tego już nie rozumiem. Tyle lat i nic nie zostało zrobione żeby zadbać o mieszkańców, mimo, że przy drogach byle gdzie stawiają, w przypadkach gdzie domy stoją kilkaset metrów od drogi. Tutaj hałas, trąbienie pociągów, ryk silników, że dzieci się budzą , a budynki trzęsą i nikt nie widzi problemu - mieszkaniec musi pokornie wszystko znieść, cierpliwie czekać i jeszcze zgłosić problem władzy, bo ta sam chyba nic nie widzi i nic nie słyszy ...

67


gość_....... ~gość_....... (Gość)28.11.2020 19:13

Ciekawe co teraz będzie przeszkadzało Marcinowi?

44


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)28.11.2020 14:24

Piotrków to miasto ludzi podłych, małostokowych, bezinteresownie zazdrosnych, samolubnych w dodatku tkwiących w marazmie, czyli taka prowincja pełną gębą. Wystarczy tylko poczytać komentarze. Sposób w jaki przeprowadzono tzw. reorganizację był skandaliczny i uważam, że pan prezydent powinien po popisie swojej działalności zacieśnić współpracę z partnerskim Mołodecznem - wszak miasto to leży na Białorusi, która dla pana prezydenta chyba stała się wzorem. Wczoraj słuchałem reportażu w Strefie FM i wypowiedzi mieszkańców - nie ma powszechnej radości z przeniesienia targowiska, a grupka mieszkańców osiedla z Piastowskiego to osoby, którym wszystko przeszkadza - widziałem już na FB jak jeden z głównych reprezentantów osiedla skarżył się na hałas przycinania drzew. Miejscami parkingowymi długo się nie nacieszycie i problem stanie się jeszcze poważniejszy. Kiedy deweloper pobuduje blok na placu targowym, na którym mogliście parkować poza wtorkiem i piątkiem, gdzieś te samochody będą musiały się zmieścić - czyżby nie na uliczkach prowadzących do bloków? No i nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, czy pan prezydent zobowiązał się, że nie postawi na Targowej parkometrów. Było to jedyne targowisko, które przynosiło dochody, ale w stworzonym przez prezydenta Chojniaka mieście dobrobytu, pieniądze są niepotrzebne - wystarczy podnieść podatki np. od nieruchomości tak jak ostatnio i jakoś się będzie żyć do skończenia kadencji, a wiadomo, że po nich to chociażby potop. Niestety problem tkwi w regulacjach prawnych - każda władza powinna być rozliczana po wyborach, także za złe inwestycje i decyzje podjęte wbrew mieszkańcom i interesowi miasta. Ale o czym ja marzę. Przecież mieszkamy w mieście, gdzie zwężanie dróg podczas remontów to odzwierciedlenie horyzontów myślowych decydentów.

1711


emeryt ~emeryt (Gość)29.11.2020 18:25

Widzę pogardę nami emerytami. Młodzi , za kilkanaście lat lub trochę więcej też będziecie tak wyglądać jak my dzisiaj. A wielu z was może nie doczekać wieku emerytalnego. Zatem zastanówcie się co piszecie.

52


gość_masaaa ~gość_masaaa (Gość)28.11.2020 21:24

Masakra na Ptaku wysypali kupe ziemi, ubili i zapraszaja na podok. Hehe... Teraz "hala" jak za jej poczatkow wejscie tylko w kaloszach bo inaczej szkoda obuwia.

101


mnopr ~mnopr (Gość)27.11.2020 20:45

Władza walczy z tradycją i historią, a to zawsze źle wróży każdej władzy

1815


tmb ~tmb (Gość)27.11.2020 23:40

No to teraz Biedronkowe transporty będą bez problemów dojeżdżały do magazynów. Ile to kosztowało ?!
Mam nadzieję, że korzyści dla Urzędu są znaczne Taka tradycja, cenne przyzwyczajenia ludności i to w okresie grypowym czyli udek handlu i miasta. Kto jest za to odpowiedzialny??!!

1011


politolog ~politolog (Gość)27.11.2020 20:49

W referendum odwołać obecnego prezydenta miasta Piotrkowa Tryb., a następnie przywrócić targowisko w obecnym wymiarze. Jeden człowiek nie może zmieniać przyzwyczajeń tysięcy mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości. Włodarze miasta mają działać dla dobra mieszkańców.

1527


gość_ja ~gość_ja (Gość)27.11.2020 21:23

Piotrkow bez hali? To nie Piotrków...

1311


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat