Advertisement

Oddali prawie 30 litrów krwi! [Zdjęcia]

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 11 lipca 20220
Krwiodawcy z naszego regionu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Tym razem w niedzielę (10.07.2022) w Moszczenicy w ramach Akcji Krwiodawstwa i Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych oddali aż 29,25 l krwi. Tym samym przyczynili się do pomocy małej Idze.

Ładuję galerię...

Na apel o oddawanie krwi dla 2-letniej Igi Krzysztofiak, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, odpowiedziały aż 84 osoby. Ostatecznie 65 krwiodawców oddało krew. To dało 29 250 ml tego najcenniejszego daru- poinformowali organizatorzy wydarzenia.

 

Obok krwiodawców i strażaków, akcję wsparły również inne instytucje. Wszyscy mogli spotkać się w sali widowiskowej moszczenickiego GOKiS-u. Nad całością czuwali m.in. specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz wolontariusze. Dla uzupełnienia energii po oddaniu krwi, można było skosztować pysznych ciast i owoców.


Patronatem honorowym akcję objęli starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz oraz Nadleśnictwo Piotrków. 

 

Organizatorami wydarzenia byli Klub HDK Moszczenica oraz Gminny Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Moszczenicy.


Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w Moszczenicy 18 września.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat