Niewykorzystana szansa Piotrcovii

MKS Piotrcovia Niedziela, 30 kwietnia 20238
Piłkarkom ręcznym Piotrcovii nie udało się pójść za ciosem po ubiegłotygodniowej wygranej nad KPR Gminy Kobierzyce. Tym razem piotrkowianki przegrały na wyjeździe z EUROBUD-em JKS Jarosław 36:32 (16:12). Kwadrans przed końcem spotkania Piotrcovia wyszła na dwubramkowe prowadzenie (24:26). Gospodynie zdołały odrobić stratę i wygrać całe spotkanie.

Wynik meczu otworzyła Magdalena Drażyk, ale już po chwili wyrównała Małgorzata Trawczyńska. Kolejne minuty należały do Karoliny Mokrzkiej. Zawodniczka gospodarzy rzuciła trzy bramki z rzędu i w 8. minucie EUROBUD JKS wygrywał 4:2. Piotrcovia odrobiła te straty (4:4 - 11. minuta), ale na kolejny zryw gospodyń już nie zdołała odpowiedzieć. W 18. minucie było 11:6, a po pierwszej połowie 16:12 dla zespołu prowadzonego przez Michała Kubisztala.

Agata Cecotka musiała w szatni przeprowadzić poważną rozmowę ze swoimi zawodniczkami, bo te zaczęły w drugiej połowie grać dużo lepiej. Nie tylko doprowadziły do remisu (19:19 - 39. minuta), ale wyszły na prowadzenie, które utrzymywały do 46. minuty. Gospodynie nie przestraszyły się. EUROBUD ma w składzie doświadczoną reprezentantkę Polski Sylwię Matuszczyk, która w ciągu 120 sekund rzuciła aż trzy bramki. Po jej trzecim trafieniu gospodynie doprowadziły do remisu (26:26), a chwilę później Wiktoria Gliwińska dała zespołowi z Podkarpacia prowadzenie. I tego drużyna z Jarosławia nie oddała do końca spotkania. Gospodynie wygrały 36:32 i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zachowały szansę walki o czwarte miejsce.

Piotrcovia ma tylko trzy punkty przewagi, a przed sobą trzy mecze. I to nie z łatwymi przeciwniczkami. 5 maja piotrkowianki zagrają w Hali Relax z MKS FunFloor Lublin, 10 maja także u siebie podejmą Galiczankę Lwów. Natomiast ostatnie spotkanie w sezonie rozegrają 14 maja w Lubinie z niepokonanym mistrzem Polski, miejscowym Zagłębiem.

EUROBUD JKS Jarosław - Piotrcovia 36:32 (16:12)

Piotrcovia: Opelt - Drażyk 7/2, Polaskova 7/2, Grobelna 5, Schneider 4, Szczepanek 3, Oreszczuk 2, Trbović 2, Waga 1, Jureńczyk 1, Świerczek.