Reklama

Nie zbierzesz, zapłacisz stówę

ePiotrkowKraj Sobota, 02 października 2021557827
Zaczęła się jesień, więc coraz więcej liści spada z drzew. Niestety wkrótce pokryją trawniki, chodniki, ulice i parkingi. Niektórzy z nas „z urzędu” muszą się nimi zająć. Jeśli tego nie zrobią, zapłacą mandat.
fot.: freepik.com / teksomolika

Właściciele i zarządcy posesji mają obowiązek na bieżąco usuwać liście z terenów, które bezpośrednio do nich należą. Wyłączone są tylko płatne parkingi, o które powinien zadbać sam administrator. - Usuwanie liści mieści się w zakresie porządkowania najbliższego otoczenia – tłumaczy Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie – Uchylanie się od tego obowiązku, skutkuje nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych. Jeśli ktoś odmawia jego przyjęcia, sprawa trafia do sądu, a tam możemy otrzymać karę nawet 5 tys. złotych.


Podobne konsekwencje poniosą mieszkańcy, którzy palą liście. - Liście pakujemy w brązowe worki, wystawiamy przed dom – mówi komendant Hofman – Usuną je odpowiednie służby.


Na szczęście coraz rzadziej uchylamy się od prac porządkowych. - W zeszłym roku, wystarczało upomnienie, mandatów właściwie nie wystawialiśmy – informuje Jacek Hofman – Rzadziej też ludzie palą liście, czasem na terenie ogródków działkowych.


Pamiętajmy, że liście to nie tylko zanieczyszczenie otoczenia, ale także źródło kurzu i pleśni, a te mocno dokuczają alergikom. Na mokrych liściach łatwo się też poślizgnąć.


Zainteresował temat?

1

7


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

K ~K (Gość)04.10.2021 20:24

Na chodniku leży śnieg, muszę go sprzątnąć bo jest mój, liście też są moje, jak postawie samochód to już chodnik jest własnością publiczną i dostanę mandat, gdy stanę przed posesją na chodniku z piwem w ręku, żeby obgadać s sąsiadem strategię na nadchodzącą jesień i zimę to również dostanę mandat. Moim zdaniem to jest zwykłe zniewolenie ludzi. Oki, jeżeli chcecie mnie do czegoś zobowiązać to mi zapłacić proszę. Nie na odwrót.

10


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)04.10.2021 19:39

Watpie że to zdjęcie z Piotrkowa.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2021 19:12

Niech "święta trójca" weźmie się za robotę (panowie Krzysztof Ch, Karol Sz i Jacek H) a nie straszą mieszkańców karami. Gdzie są ci co dbają o pasy drogowe bo w tym roku nie widziałem żeby ktoś kosił trawę na nich przy ul Jeziornej, Chabrowej, Świeżej itd. Do sprzątania to właściciela nie ma a za przyłącze wod-kan ZDIUM co roku wyciąga rękę po pieniądze. To jest zwykłe złodziejstwo.

10


Uy ~Uy (Gość)03.10.2021 07:35

Ci którzy odbierają śmieci ograniczają ilość danych worków tu brazowych. A wiadomo chyba że w okresie jesieni i lata (szczególnie kiedy trawa rośnie intensywnie). I co wtedy?

40


smok wawelski ~smok wawelski (Gość)04.10.2021 16:04

Co to jest to stówą

11


M.Woźnicki ~M.Woźnicki (Gość)02.10.2021 13:58

Liście som drzew.To niech drzewa obciożnim.Z liścia to ja moge dać jedynie.

81


łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)02.10.2021 20:57

Cytuję:
Pamiętajmy, że liście to nie tylko zanieczyszczenie otoczenia, ale także źródło kurzu i pleśni, a te mocno dokuczają alergikom.


Najlepiej wyciąć wszystkie drzewa, to nie będzie zwiędłych liści, a i alergicy będą szczęśliwi. Tylko jak usunie się źródło alergii, to i alergia nie będzie dokuczać alergikom, więc skąd wtedy będzie wiadomo, że taki delikwent jest alergikiem? ;)

Cytuję:
Podobne konsekwencje poniosą mieszkańcy, którzy palą liście.


Jedyne liście, jakie można palić legalnie, to liście tytoniu w papierosach, ale pod warunkiem, że papierosy mają banderolkę. Podsumowując, palenie liści jest nieszkodliwe, jeśli jest opodatkowane. Bez podatku ni hu hu!

Cytuję:
Liście pakujemy w brązowe worki, wystawiamy przed dom – mówi komendant Hofman – Usuną je odpowiednie służby.


Jak tak co roku będzie się wszystkie liście wywozić nie wiadomo gdzie, to niedługo trzeba będzie drzewa podsypywać nawozami, żeby rosły. Wywożenie liści zubaża systematycznie glebę ze składników mineralnych. Psia kupa pod drzewem też teraz zła, tylko drzew nikt nie pyta, czego do życia i wzrostu potrzebują.
Nowoczesna "łekologia". Kiedyś nawet słyszałem, jak jeden "zielony" gardłował, że przez emisję dwutlenku węgla drzewa usychają. Nadchodzą ciężkie czasy i dla ludzi, i dla roślin jak widać.

71


Fakt ~Fakt (Gość)02.10.2021 20:55

To skoro są na nich kurz i pleśnie to dlaczego gmina używa dmuchaw!!!

120


KonradP ~KonradP (Gość)02.10.2021 17:39

Od lat liście opadają i są dobrodziejstwem przyrody. Pełnia tak wiele ważnych ról że strach zacząć wymieniać. Trzeba być strasznym ignorantem żeby tak się wypowiadać i nakładać kary za EKOLOGIE!!!!!!!

131


? ~? (Gość)02.10.2021 20:38

A firma odpowiedzialna za sprzątanie piotrkowskich ulic zamiast zamiatać liście to dmuchawami przedmuchują z miejsca na miejsce razem z kurzem ,pyłem i kamieniami po przechodniach i samochodach i co pan jeden z drugim odpowiedziany za ten stan rzeczy powie,no co mądrale?

101


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat