Advertisement
artykuł partnerski

Nawilżacz kanałowy – wilgotność powietrza w domu

Piątek, 08 kwietnia 2022
Nadmiernie suche powietrze w domach to bardzo popularny problem wielu z nas. Szczególnie zimą powietrze jest bardzo suche, co bezpośrednio wpływa na zdrowie naszych dróg oddechowych. Sposobów na suche powietrze w domu jest naprawdę wiele. Kiedyś bardzo popularne było zakładanie na gorące kaloryfery specjalnych pojemników z wodą. Płyn parował, co powodowało zwiększenie się wilgotności powietrza. Idąc z duchem czasu, oraz wykorzystując najnowsze technologie, warto zastanowić się nad zamontowaniem nawilżacza kanałowego. Jest to rozwiązanie kierowane do wszystkich posiadaczy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!
Nawilżacz kanałowy – wilgotność powietrza w domu

Zbyt suche powietrze w domu objawy

 

Czasem nagle z dnia na dzień nabywamy infekcji górnych dróg oddechowych. Jeśli nie potrafisz znaleźć przyczyny choroby, zacznij od zmierzenia poziomu wilgotności we własnym domu. Posiadając system wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła, narażamy się na szczególnie suche powietrze. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jest to system, który zimą naraża nas na ciągłe wywiewanie zużytego powietrza. Przecież wymiana powietrza jest dobra – to prawda, ale z drugiej bardzo wysusza, narażając nas na wiele dolegliwości. Intensywna wymiana powietrza w trakcie mrozów, nawet gdy nie ma to dla nas skutków w postaci obniżenia temperatury, sprawia, że świeżo nawiana partia jest bardzo sucha. Skutkami długotrwałego przebywania w pomieszczeniu o za małej wilgotności są między innymi:

  • drapanie w gardle
  • trudności w oddychaniu
  • wysuszenie śluzówki
  • osłabienie
  • większa podatność na infekcje

Jak działa nawilżacz kanałowy?

 

Nawilżacz kanałowy jest to urządzenie nawilżające montowane w kanale nawiewnym instalacji wentylacji mechanicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu odpowiednie nawilżenie będzie dostępne w każdym pomieszczeniu, do którego nawiewane jest świeże powietrze. Montaż nawilżacza kanałowego to prosty sposób na utrzymanie w całym domu komfortowego i zdrowego poziomu nawilżenia powietrza. Nawilżacz jest na stałe podłączony do kanalizacji oraz wody, a urządzenie samo dostosowuje ilość zużywanych surowców do stanu powietrza. 

 

Dlaczego warto mieć kanałowy nawilżacz powietrza?

 

Decydując się na zamontowanie dobrej jakości nawilżacza dokanałowego, dajemy wszystkim mieszkańcom domu lub mieszkania bezpieczeństwo oraz komfort odpowiedniego poziomu nawilżenia powietrza. Smart rozwiązania zastosowane w nowoczesnych modelach pozwalają nie tylko na utrzymanie dobrego poziomu wilgotności, ale również jakości nawiewanego powietrza. Energooszczędna technologia nie pobiera wiele prądu, a bezpośrednie podłączenie do źródła wody nie wymaga od nas ingerencji w działanie urządzenia. Dzięki wielu wbudowanym czujnikom nawilżacz sam jest w stanie precyzyjnie dobrać ilość używanej wody, tak aby poziom nawilżenia zawsze był odpowiedni. Zakup nawilżacza kanałowego to z pewnością dobra inwestycja, która pozwoli cieszyć się idealnie nawilżonym powietrzem bez dodatkowych ingerencji.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat