Advertisement

Nastolatek oszukiwał metodą na BLIKA

PolicjaBełchatów Czwartek, 13 października 202241217
Policja namierzyła i zatrzymała sprawcę oszustw, który działał metodą na BLIKA. To bełchatowianin, który w chwili popełnienia czynu miał 16 lat. Młody mężczyzna korzystając z aplikacji sprzedażowej, wprowadzał w błąd osoby co do sprzedaży markowych kurtek. Pieniądze za towar wypłacał z bankomatu przy wykorzystaniu kodu blik, jaki uzyskiwał od pokrzywdzonych. Za ten czyn odpowie jako osoba nieletnia.
fot.: KPP w Bełchatowie fot.: KPP w Bełchatowie

W listopadzie i grudniu 2021 roku do bełchatowskiej policji wpłynęły trzy zawiadomienia o oszustwach metodą na BLIKA. Pokrzywdzeni to osoby z terenu ościennych województw.

W każdym przypadku metoda działania sprawcy była identyczna. Przestępca pod pretekstem sprzedaży kurtki markowej firmy za pośrednictwem aplikacji internetowej, telefonicznie uzyskiwał od pokrzywdzonych kod blik. W ten sposób z bankomatu wypłacał z kont pokrzywdzonych pieniądze za sprzedaż towaru, który nigdy nie dotarł do zainteresowanej osoby. Po wypłacie gotówki nie było już kontaktu z oszustem. Okazało się, że sprawca za każdym razem wypłacał pieniądze w tym samym bankomacie w Bełchatowie. Policjanci pracujący nad sprawą, analizując zapis monitoringu zamontowanego przy urządzeniu, odnaleźli nagrania, które zarejestrowały wizerunek i zachowanie sprawcy. Młody mężczyzna z zasłoniętą twarzą najpierw sprawdzał telefon, a później wypłacał pieniądze - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

 

Łączne straty, które ponieśli poszkodowani to 900 złotych. Przełom nastąpił we wrześniu 2022 roku, kiedy policjantka zajmująca się przestępczością nieletnich, wykonując czynności w innej sprawie, odkryła, że poszukiwanym oszustem może być 17-latek. Teraz oceną jego zachowania zajmie się sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miś ~Miś (Gość)14.10.2022 08:37

Jeden taki to był ostatnio szefem MSWiA.

10


stefan ~stefan (Gość)13.10.2022 20:17

o widzę w jego życiu będzie kariera
najpierw zostanie jakim wójtem czy innym burmistrzem a później to juz prosto do sejmu

30


jhsfg ~jhsfg (Gość)13.10.2022 13:39

Ma chłopak głowę do interesów. Na pewno daleko zajdzie. Za kilka lat będzie miał dużą firmę :)

61


łosie ~łosie (Gość)13.10.2022 10:59

obóz pracy z łupaniem kamieni . za łupienie jeleni . i miska kaszy spleśniałej . zaraz mu się wyprostuje moralniak.

170


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)13.10.2022 10:12

Oszustwo na BLIKA, a pod nosem ma jeszcze KLIKA

150


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat