Advertisement

Najlepsi szermierze powalczą w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 25 listopada 20226920
W niedzielę w hali Relax w Piotrkowie odbędą się XVI Mistrzostwa Polski w Nowoczesnej Szermierce Klasycznej. Zawody będą ukoronowaniem całego sezonu składającego się z serii zawodów eliminacyjnych do Pucharu Polski.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

W szermierczym turnieju wystąpią zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, a także z zagranicy. Szermierze rywalizują o medale w trójboju klasycznym na który składają się wyniki z trzech konkurencji: szpady, szabli i rapiera.

W tym roku spodziewamy się udziału około czterdziestu zawodników, w tym będą także reprezentacji Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Serdecznie zapraszamy także widzów i kibiców Nowoczesnej Szermierki Klasycznej, dla nich wstęp wolny - zapowiada Bartłomiej Mysłek ze Szkoły Fechtunku ARAMIS. 

Szermierka Klasyczna jest sportem ekstremalnym, rozwijającym się równolegle do szermierki sportowej. Posiada własne mistrzostwa, zawody i szczegółowy regulamin ich rozgrywania. Zasady podporządkowane są założeniu, że każda walka musi być przeprowadzona tak, jakby broń była ostra. Walka na poziomie zawodniczym jest walką kontaktową i pozwala na użycie innych technik niż tylko trafienie bronią.

 

A o tym, jak w rzeczywistości wyglądają takie walki, będzie można przekonać się już w niedzielę. 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat