Advertisement
artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną?

Czwartek, 22 września 2022
Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli hulajnóg elektrycznych, od tych najprostszych, po te wyposażone w komputer pokładowy czy tempomat. Zakup powinien być więc podyktowany indywidualnymi potrzebami konkretnego użytkownika.
Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną?

 Gwarancja i marka!

 

Koszt hulajnogi nie jest mały, dlatego warto wybierać modele znanych marek, by mieć pewność co do jakości sprzętu. Poza tym to urządzenia, które mogą rozpędzać się nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, dlatego warto postawić na wysoki standard wykonania. Szukaj w sprawdzonych sklepach. Zagwarantuje to bezpieczeństwo użytkownika oraz innych osób. Inwestowanie w jakość może się opłacić, bo zamiast martwić się o usterki, kosztowne naprawy czy wymianę sprzętu na nowy, lepiej zakupić model renomowanej firmy w sprawdzonym sklepie, niż tańszy odpowiednik. Przykładem może być hulajnoga elektryczna Xiaomi.

 

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych

 

Niektóre modele spełniają naprawdę wygórowane oczekiwania klientów i mają dobre parametry. Sprzęt dla dorosłych wyróżnia przede wszystkim waga i osiągana prędkość. Przed wyborem modelu odpowiedz sobie na podstawowe pytania: jaki powinna mieć zasięg, jaką rozwijać prędkość i czy będziesz musiał ją np. wnosić po schodach. Dla osób początkujących polecane są modele, które osiągają prędkość do 25 km. Szybsze hulajnogi polecane są osobom, które posiadają już bardziej zaawansowane umiejętności jazdy.

Wylicz odległość, którą będziesz pokonywał na jednym ładowaniu. Nie wszędzie będzie czas i możliwość doładowania sprzętu. Zasięgi większości hulajnóg wahają się od 10 do 20 km, natomiast w tych bardziej zaawansowanych modelach mogą osiągać nawet około 70 km.

Jeżeli mieszkasz w bloku bez windy i musisz nosić sprzęt po schodach, warto wybrać model składany z lekką aluminiową ramą.

 

Hulajnoga elektryczna dla dzieci

 

W tym przypadku liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Stabilny podest i dobrze amortyzujące koła to jedne z najważniejszych parametrów. Warto wybrać też modele z mniejszą prędkością, dostosowane do wieku, umiejętności i motoryki danego dziecka. Lekkie modele składane, ważące nie więcej niż 10 kg będą świetnym wyborem, jako środek transportu podczas rodzinnych wycieczek. Pamiętaj, aby dostosować odpowiednią wysokość kierownicy. Modele z regulacją kierownicy pozwolą się cieszyć hulajnogą przez kilka sezonów. Koniecznie dokup kask, a dla początkujących fanów jazdy na hulajnodze, ochraniacze na stawy.

 

Czas ładowania

 

Hulajnogi elektryczne mogą znacząco różnić się pod tym względem. Bardziej zaawansowane modele mają krótszy czas ładowania. Tańsze modele mogą ładować się nawet ponad 8 godzin.

Podsumowanie

Najważniejsze parametry techniczne, na które musisz zwrócić uwagę to:

- stabilny podest,

- wysokość kierownicy – najlepiej z regulacją,

- składany mechanizm,

- waga,

- amortyzacja i wielkość kół,

- jakość wykonania i materiał, z którego wykonana jest rama,

- pojemność baterii i czas ładowania.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat