Advertisement
artykuł zewnętrzny

Mobilni, Kompetentni, Wykwalifikowani BIS - praktyki zagraniczne uczniów w Granadzie, Walencji i Rimini

Poniedziałek, 20 grudnia 2021
Głównym założeniem projektu organizowanego przez Fundację Europejskich Inicjatyw Społecznych było odbycie zagranicznych praktyk zawodowych przez każdego z uczniów biorącego udział w projekcie. W projekcie łącznie udział wzięło aż 77 osób!

 

 

W sierpniu 2021 r z ZSP nr w 4 z Piotrkowa Trybunalskiego, pod okiem opiekunek wyjechało do hiszpańskiej Walencji 15 uczennic technikum fryzjerskiego, aby rozwijać swoje fryzjerskie pasje pod okiem specjalistów w swojej dziedzinie, oraz aby rozwijać się językowo i społecznie, i poznawać hiszpańską kulturę. Organizacją przyjmującą uczniów i opiekunów było Universal Mobility SL.

W tym samym czasie praktyki w Grandzie i Walencji odbywali również uczniowie ZSP z Białej Rawskiej, uczący się w technikum ekonomicznym oraz informatycznym, którzy liczną grupą wyjechali z Polski.

 

Wszystkim uczestnikom wyjazdów przyświecał jeden cel - by zrealizować praktyki zawodowe i wynieść jak najwięcej wiedzy. Podczas mobilności każda osoba miała przydzielone miejsce odbywania praktyk, zgodnie z kształconym zawodem, gdzie pod okiem zagranicznego mentora rozwijał się zawodowo. Wszyscy uczestnicy starali się rzetelnie poszerzać swoje umiejętności zawodowe.

Dla uczniów był to bardzo pracowity okres, w którym to poznali system organizacji pracy i strukturę zagranicznego przedsiębiorstwa, zaaklimatyzowali się do innych warunków kulturowych, zdobyli kolejne, często bardzo nowe, umiejętności zawodowe, jak również nabyli językowe i społeczne. Ponadto uczniowie mogli poznać kulturę hiszpańską w trakcie urozmaiconego programu kulturalnego.

 


Kolejne wyjazdy w ramach projektu „Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani BIS”

 


Uczniowie obu techników bardzo entuzjastycznie podeszli do szansy rozwoju zawodowego jakie umożliwiał im projekt „Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani BIS” oraz praktyki w firmach w Rimini. Organizatorem pobytu we Włoszech był partner zagraniczny – VolontaRimini.

Podczas odbywania dwutygodniowych praktyk, uczniowie techniku gastronomicznego oraz technikum ogrodniczego poznawali pracę we włoskich firmach, zdobywając bezcenne doświadczenie zawodowe. Obok praktycznej nauki zawodu, uczestnicy mobilności poznali kulturę śródziemnomorska w trakcie urozmaiconego programu kulturalnego, podczas którego odwiedzili min.: Florencję i Ravennę, podziwiali San Marino, oraz zwiedzali malownicze uliczki Rimini pod okiem lokalnego przewodnika. Z dwutygodniowych praktyk uczniowie obok certyfikatów, przywieźli wzbogaconą wiedzę dotyczącą praktycznej nauki swojego zawodu, oraz lepiej przygotowali się do wejścia na rynek pracy. Był to okres optymalny dla uczniów, w którym to poznali system organizacji pracy i strukturę zagranicznego przedsiębiorstwa, zaaklimatyzowali się do innych warunków kulturowych, zdobyli kolejne umiejętności zawodowe, jak również językowe i społeczne.

Z całą pewnością wszyscy uczestnicy wyjazdu będą przez długie lata wspominali swój wyjazd do Rimini.

 

 

 

Podsumowanie

 

Uczniowie po powrocie do Polski mogli pochwalić się swoim kolegom nowo nabytą wiedzą,
z którą będą mogli ruszyć w świat. Poza tym w dorosłe życie wkroczą z nowymi certyfikatami oraz dokumentem Europass Mobilność. Certyfikatem rozpoznawanym i uznawanym przez całą Unię Europejską. Są bardzo zadowoleni, że brali udział w tym projekcie, ponieważ poznali zasady organizacji i pracy hiszpańskich i włoskich firm. Poznali nowe podejście do rozwiązywania problemów zawodowych. Nauczyli się korzystać z nowych źródeł branżowej wiedzy. Dużym atutem tego wyjazdu było sprawdzenie i rozwinięcie kompetencji językowych uczniów. Docenili oni możliwość poznawania nowych ludzi, zwiedzili ważniejsze zabytki Granady, Walencji i Rimini oraz poznali kulturę i historię Włoch oraz Hiszpanii. Mamy nadzieję, że dobre wrażenia, jakie pozyskali pozostaną w ich sercach na długo.

 


Obecnie Fundacja przygotowuje się do realizacji kolejnych programów w ramach projektu ERASMUS +

Po więcej szczegółów zapraszamy do śledzenia profilu Facebook Fundacji Europejskich Inicjatyw Społecznych.

 

https://www.facebook.com/feis.tomaszow.maz

www.feis.com.pl

 


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat