Advertisement

Międzynarodowe starty piotrkowskich badmintonistów

ePiotrkow Środa, 29 września 20211
Nowy sezon w badmintonowych rozgrywkach trwa od niespełna miesiąca, a piotrkowscy zawodnicy, bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie mają już za sobą kilka międzynarodowych startów. Na przełomie sierpnia i września wystartowali w turnieju Yonex Latvia International w łotewskiej Jełgawie, kilkanaście dni później uczestniczyli w Charkowie w Victor Ukraine International, zaś w miniony weekend zagrali w Zakopanem w Polish International.
fot.: archiwum prywatne fot.: archiwum prywatne

Młodszy z braci, 17-letni Maksymilian, zbiera dopiero pierwsze doświadczenia w międzynarodowych startach seniorskich i musi się przebijać przez ciężkie kwalifikacje, niemniej jednak udało mu się już wygrywać pierwsze rundy i zwyciężać w nich z reprezentantami Estonii, Ukrainy i Austrii. Warto dodać, że na Ukrainie Maksymilian miał okazję zagrać z jedną z legend duńskiego i światowego badmintona, Joachimem Perssonem, niegdyś 4. rakietą świata i kilkukrotnym złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Europy. Co więcej, był bliski doprowadzenia do trzeciego seta, bowiem drugą odsłonę meczu przegrał "na przewagi" 20:22. Dzięki tym występom zawodnik plasuje się aktualnie na 1367. miejscu światowego rankingu badmintonistów.

 

Starszy z braci, Mateusz, zarówno w Estonii, jak i na Ukrainie, grał w turniejach głównych, gdzie po dobrych meczach ulegał wyżej notowanym rywalom, między innymi Malezyjczykowi Lee Shun Yangowi, tegorocznemu zwycięzcy Hellas International. Zdecydowanie zwyżkującą formę potwierdził w prestiżowym i mocno obsadzonym Polish International, bowiem po pokonaniu Austriaka Philippa Drexlera (2:0), Australijczyka Keitha Marka Edisona (2:1) oraz reprezentanta Ukrainy Oleksandra Shmundyaka (2:1) wygrał całe kwalifikacje i został jedynym polskim singlistą w turnieju głównym. Dzięki temu aktualnie jest klasyfikowany na 350 miejscu na świecie.

 

We wspomnianych turniejach bracia startowali także w grze podwójnej, najlepiej prezentując się na Ukrainie, gdzie po zaciętym meczu przegrali walkę o swój pierwszy wspólny międzynarodowy ćwierćfinał z Malezyjczykami Loo Bing Kun i Lwi Sheng Hao.

 

Jeszcze w październiku Mateusz i Maksymilian Danielakowie zagrają w Bułgarii, na Cyprze oraz w Czechach. Ponadto w najbliższy weekend młodszy z braci wystartuje w Sianowie w Grand Prix Polski U19, gdzie będzie rozstawiony z numerem 1.

 

Za braćmi są już także starty w trzech kolejkach ligi niemieckiej (od tego sezonu obaj reprezentują barwy Ajaxu Bielefeld – Mateusz jest "pierwszą rakietą" zespołu, zaś Maksymilian trzecią), w których nie przegrali jeszcze meczu, a odnieśli po sześć zwycięstw.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)04.10.2021 17:43

Gratulacje. My Piotrkowianie jesteśmy z Was chłopcy dumni????????????????????

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat