Medale piotrkowskich karateków

Wtorek, 15 marca 20220
4 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe medale zdobyli zawodnicy UKS Szkoły Karate Tradycyjnego podczas XV edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Dzieci, Młodzieży i Dorosłych "Wratislavia Cup 2022".

Zawody odbyły się w hali AWF we Wrocławiu, a z piotrkowskiego klubu wystartowało w nich łącznie 17 zawodników. Karatecy rywalizowali w dwóch odsłonach: kata, czyli pokazie umiejętności oraz kumite, czyli walce.

W kata drużynowym pierwsze miejsce zdobyła Maja Kuban, Izabela Oryńska oraz Luiza Możdżeń. Złoty medal wywalczył również Marcel Mazur w kata indywidualnym. Drugie miejsce w kata zdobył Bartosz Siwakowski. Dwa brązowe medale (w kumite i kata) zdobył Kacper Pawłowski, a jeden "krążek" wywalczył Pascal Śpiewak w kumite indywidualnym.

Bardzo dobrze w kumite spisali się również Mateusz Bińczyk i Milena Rutkowska, którzy uplasowali się na czwartej pozycji. Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodników i zawodniczek, ponieważ pokazali karate na bardzo wysokim poziomie - podkreśla Rafał Michalak, trener karateków.