Medal Mistrzostw Polski dla zapaśniczek AKS

Poniedziałek, 17 kwietnia 20231
Zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego Wiktoria Jaroniek i Karina Dolna wywalczyły brązowe medale podczas mistrzostw Polski juniorek w zapasach, które w ubiegły weekend rozegrano w Lublinie.

Zawody były jedną z eliminacji do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. W rywalizacji wzięło udział 89 najlepszych zawodniczek z 42 klubów z Polski - w tym uczestniczki i medalistki Mistrzostw Europy i Świata z roku 2022.

Z bardzo dobrej strony w zawodach zaprezentowały się zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego. Wiktoria Jaroniek (kat. 50 kg) i Karina Dolna (kat. 68 kg), wywalczyły brązowe medale i stanęły na trzecim stopniu podium mistrzostw Polski.

Dla Wiktorii Jaroniek był to drugi w karierze medal na imprezie tej rangi - w ubiegłym roku w Pelplinie zdobyła srebrny medal także w kategorii 50 kg. Z kolei dla Kariny Dolnej był to debiut na najważniejszym krajowym turnieju w tej grupie wiekowej - relacjonują działacze AKS.