Mecz trwa dwie połowy…

Sobota, 30 października 202118
…to pozornie banalne stwierdzenie po sobotnim meczu powinni wziąć sobie do serca szczypiorniści Piotrkowianina. Po kapitalnej pierwszej odsłonie i katastrofalnej drugiej połowie podopieczni Bartosza Jureckiego przegrali z Gwardią Opole.

Kibice piłki ręcznej, którzy sobotni wieczór postanowili spędzić w hali Relax, przeżyli prawdziwy rollercoaster. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechała faworyzowana Gwardia Opole, ale od pierwszych minut spotkania na parkiecie w ogóle nie było tego widać. Piotrkowianin grał kapitalnie. Skutecznie w obronie i świetnie w ataku, w którym brylował Jan Stolarski. Podopieczni Bartosza Jureckiego błyskawicznie wywalczyli sobie wysoką przewagę, którą utrzymywali przez całe 30 minut. Po świetnej grze Piotrkowianin prowadził 17:11.

Pewnie wielu kibiców po cichu już wtedy przypisywało naszym zawodnikom kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Okazało się to zdecydowanie zbyt wczesne, a tego, co stało się w drugiej połowie, chyba nikt nie jest w stanie wytłumaczyć. Obraz gry zmienił się o 180 stopni. Przyjezdni zaczęli bardzo agresywnie, a Piotrkowianin nie był w stanie odeprzeć tych bardzo intensywnych ataków. Przewaga Gwardii na parkiecie była bardzo wyraźna, a to natychmiast znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Opolanie nie tylko ekspresowo wyrównali, ale równie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę, które nie oddali do końca meczu.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 33:25 dla Gwardii, a w samej drugiej połowie piotrkowski zespół zdołał rzucić tylko 9 bramek, tracąc przy tym aż 22 gole.

Piotrkowianin - Gwardia Opole 26:33 (17:11)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski - Stolarski 9, Pacześny 2, Babicz 1, Swat 3/1, Szopa 4/3, Wawrzyniak 1, Jędraszczyk 3, Grzesik, Matyjasik 1, Mastalerz 2, Pożarek, Mosiołek, Surosz, Doniecki.

Gwardia: Malcher, Ałaj 1, Lellek - Zadura 4, Zarzycki 5, Mauer 7/3, Kawka 5, Fabianowicz 1, Kowalski 1, Ścisłowicz 3, Jankowski 4, Klimków 2, Morawski, Kucharzyk, Bączek.

1

0

Komentarze (18)

obiektywny ~obiektywny (Gość)01.11.2021 21:16

Jak może grać drużyna gdy ciągle brakuje odpowiednich zawodników - leworęcznego rozgrywającego i zamienników dla kilku młodych znakomicie rokujących na przyszłość, ale jest kilku nie rokujących od lat którzy prawie nic nie wnoszą do gry tylko w decydujących momentach gubią, albo wręcz poddają piłkę przeciwnikowi. Ostatnio jest coraz więcej przykładów, że wartko korzystać z utalentowanej młodzieży może iść tym tropem bo są symptomy, że nasza drużyna może grać jeszcze lepiej gdy zostanie choć trochę lepiej zbilansowana na wszystkich pozycjach progresja wyników w tym roku na plus.

21

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.11.2021 08:29

Mecz trwa dwie połowy, szkoda jednak że zawodnicy Piotrkowianina nie wyszli z szatni na drugą...

60

mieszkanie Kraków ~mieszkanie Kraków (Gość)31.10.2021 12:07

Prezydencie ponad milion złotych rocznie z naszych podatków na Kelnerowianina Piotrków Trybunalski to raczej niegospodarność. Ale przecież to nie Pańskie pieniądze tylko mieszkańców to niech idą w prywatną spółkę prezesa Zwierzchowskiego.

73

Małgosia.p ~Małgosia.p (Gość)30.10.2021 22:56

Kelnerzy w swoim wydaniu

103

socjalista ~socjalista (Gość)31.10.2021 19:58

Czy się stoi czy się leży milion z miasta się należy.

22

rys ~rys (Gość)31.10.2021 15:38

rozwiazac i zaczac szkolic mlodych

42

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)31.10.2021 15:22

Aj, jak można było przegrać tak dobrze układający się mecz. Pierwsza połowa świetna i 6 bramek przewagi. Wydawało się, że grając swoje Piotrkowianin dowiezie sukces do mety. Niestety druga połowa to totalna katastrofa. Mam żal do trenera, że nie zareagował na katastrofę i nie ustawił szybko inaczej zespołu gdy widział, że taktyka się wali na łeb na szyję. Piotrkowianin ma niestety problem z nierównymi połowami. W meczu z Tarnowem też po pierwszej połowie było całkiem fajnie, by przeciwnicy w drugiej połowie wyrównali a nawet przez moment prowadzili. Wtedy jednak punkty zostały w Piotrkowie. Do porażki niestety przyczyniło się też sędziowanie. Jeden ze sędziów najwyraźniej pomylił zawody a jest wiele innych ciekawych. Nie uznał np. bramki zdobytej przez Jędraszczyka po faulu. Sędziuje się jednak inaczej. Przecież przeciwnik odniósł z faulu korzyść, a nasz zawodnik pomimo że był faulowany zdołał ulokować piłkę w siatce. Innym razem nasz zawodnik dostał 2 minuty z... (dosłownie) sufitu, kiedy złapał piłkę odbitą od jakiejś tam części dachu. Nie widział, że piłka się od czegoś odbiła i chciał grać dalej. Sędziowanie to niestety była porażka. Ale nie można zwalać wszystkiego na sędziowanie, bo przede wszystkim po stronie Piotrkowianina w drugiej połowie bardzo źle się działo. M. in. cała masa nieskutecznych rzutów. Chyba ze 2 razy było tak, że nasz zawodnik nie strzelił karnego i dobitki. Świetny mecz Stolarskiego. Oceniając grę naszych zawodników można powiedzieć, że był Stolarski, Chmurski i długo długo nic, chociaż trudno mieć pretensje do konkretnego zawodnika. Po prostu cały zespół nie grał jak zespół. A druga połowa wyglądała trochę tak jakby ci zawodnicy po raz pierwszy grali ze sobą. Nieskuteczność w ataku, straty. Po raz kolejny nie było widać skrzydeł. Trener wprawdzie widzi swoich zawodników na co dzień, więc lepiej wie w jakiej są formie ale miałem wrażenie, że np. za mało grał Matyjasik, a pamiętamy, że dobrze wyszedł mu mecz z Płockiem. Ogólnie nasi zawodnicy mają problem z utrzymaniem formy. W pierwszym meczu sezonu błyszczał Mastalerz, by teraz być niewidocznym a momentami nawet nieskutecznym. Numerem jeden na bramce był świetny Ligarzewski, a teraz spadł do roli drugiego bramkarza. I takie huśtawki formy ma jeszcze kilku innych zawodników. Ten zespół ma jeszcze w sobie coś i miejmy nadzieję, że pokaże to w dalszej części sezonu, chociaż przed nami trudny wyjazd do Zabrza i raczej na punkty nie ma co tam liczyć. Ja za to liczę na to, ze drużyna pokaże to co ma najlepsze i całkiem realna jest pierwsza połówka tabeli na koniec sezonu. Głowy do góry. Jest materiał do przerobienia, ale nie poddajemy się i gramy dalej.

42

Żuk ~Żuk (Gość)31.10.2021 13:54

Kelnerowianin Piotrków Trybunalski postanowił oddać kibicom którzy kupili bilety połowę ceny. Za drugą połowę nie biorą kasy.

63

sdiskdisdj ~sdiskdisdj (Gość)31.10.2021 13:12

poszło jak pójść powinno. 3 punkty dla gości z Opola - idealnie podane na tacy, za taki serwis należy się napiwek!

71

Bbbbbsjdjd ~Bbbbbsjdjd (Gość)31.10.2021 08:28

Coś wam powiem. 20 zł za bilet na taką żenade ? Powinienem iść i żądać zwrotu pieniędzy, musiałem wyjść przed czasem i iść na spacer by rozchodzić ten dyskomfort. Dobrze że przed halą spotkałem pana Tomka Hajto, poprawił mi nastrój i swoim eksperckim tonem wyjaśnił mi przyczyny porażki Kelnerowianina Piotrków Trybunalski