Advertisement

Max Danielak podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

ePiotrkow Wtorek, 24 maja 20221
Maksymilian Danielak, reprezentant piotrkowskiego Ruchu zdobył dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które w odbyły się w podwarszawskich Markach.
Fot. BADZINE POLAND Fot. BADZINE POLAND

Pierwszy krążek Max Danielak wywalczył w grze pojedynczej, a drugi medal zdobył w grze deblowej, grając w parze z Dawidem Perkowskim (UKS Hubal Białystok).

 

Młodszy z braci Danielaków jest już prawdziwym multimedalistą Mistrzostw Polski. Te dwa zdobyte w Markach medale były odpowiednio jedenastym i krążkiem zdobytym na imprezie tej rangi. 18-letni piotrkowianin od 2016 roku z każdej mistrzowskiej imprezy przywozi medal (U13, U15, U17, U19).

Przede wszystkim jestem zadowolona z wysokiego poziomu gry zawodnika, który w każdym sezonie potwierdza przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Pamiętajmy, że w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski U17 organizowanych w rodzinnym Piotrkowie, Max zdobył złoto i srebro, tu jednak grał już w wyższej kategorii wiekowej U19, będąc w niej tym młodszym rocznikiem - mówi Dorota Danielak, trenerka KKS Ruch. 

 

Po mistrzostwach medalista nie ma dużo czasu na odpoczynek. Już w czwartek Max wraz ze swoim bratem, Mateuszem Danielakiem rozpocznie w Grazu międzynarodowy turniej Austrian Open 2022.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mamota ~Mamota (Gość)25.05.2022 23:22

Brawo Maxiu dziewczyny lubią braz :) byle do przodu.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat