Advertisement

Matka miała 3,5, ojciec 3 promile. Nie zauważyli zniknięcia córki

ePiotrkowTomaszów Poniedziałek, 13 czerwca 202282065
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali i przedstawili zarzuty rodzicom 5-letniej dziewczynki, po tym jak kompletnie pijani narazili ją na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście interweniowała kobieta, będąca świadkiem niebezpiecznej sytuacji.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

11 czerwca około 18.40, tomaszowscy policjanci otrzymali informację o małym dziecku biegającym boso w rejonie skrzyżowania ulicy Grota Roweckiego i Warszawskiej. Na miejscu interwencji policjanci zastali 36-letnią mieszkankę województwa pomorskiego, która była świadkiem niebezpiecznej sytuacji i zabrała z jezdni dziecko opiekując się nim do czasu przyjazdu służb. Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwania rodziców oraz ustalenia okoliczności w jakich dziewczynka została  bez opieki.  

Kilka ulic dalej zauważyli kobietę, która zaczęła machać rękoma na widok policyjnego radiowozu. Gdy do niej podjechali, okazało się że poszukuje swojej 5-letniej córki, która oddaliła się z posesji. Szybko wyszło na jaw,  że obniżona koncentracja matki malucha spowodowana była alkoholem. Badanie wykazało, że w organizmie miała blisko 3,5 promila. Mundurowi dotarli też do ojca, który także był pijany. Miał w organizmie blisko 3 promile. Policjanci ustalili ponadto, że w miejscu zamieszkania pod rzekomą opieką nieodpowiedzialnej matki i ojca znajduje się jeszcze dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat. Po konsultacji z sędzią rodzinnym i pracownikami MOPS-u podjęto decyzję o przekazaniu całej trójki rodzeństwa pod opiekę pogotowia opiekuńczego - mówi st.asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Pijani rodzice w wieku 42 i 35 lat zostali zatrzymani. Noc spędzili w celach policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu  oboje usłyszeli zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej małoletniej córki. O dalszym losie rodziny zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialnym rodzicom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.   


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Autor Pezet ~Autor Pezet (Gość)14.06.2022 10:20

Po co nierobom dawać 500 plus tylko dzieci gubią

41


Eueur ~Eueur (Gość)13.06.2022 21:18

Do jazdy rowerem nawet trzeba mieć kartę rowerową ale żeby mieć dziecko już nie. Przecież to paranoja.

51


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)13.06.2022 21:04

Bez przesady

16


Żaba Kimbo ~Żaba Kimbo (Gość)13.06.2022 18:06

Ehhh, Tomaszów to drugie Detroit

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat