Lider się nie zatrzymuje. Concordia i Włókniarz bez punktów

Region Wtorek, 20 września 20220
W 6. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej jedynie lider tabeli, czyli zespół Szczerbca Wolbórz zdołał wywalczyć komplet punktów spośród drużyn z powiatu piotrkowskiego. Wyższość rywali musieli uznać z kolei UKS Concordia Piotrków oraz Włókniarz Moszczenica.

Piłkarze z Wolborza bardzo dobrze weszli w tegoroczne rozgrywki klasy okręgowej. W sześciu meczach pięciokrotnie wygrywali i tylko raz musieli podzielić się punkcjami z rywalem. To daje na ten moment Szczerbcowi pozycję lidera. Zwycięstwem 2:1 zakończył się również jego ostatni, wyjazdowy mecz. Pierwsza połowa spotkania z LKS-em Różyca była wyrównana, oba zespoły miały swoje sytuacje. W 45 minucie gospodarze objęli prowadzenie po kontrowersyjnym rzucie karnym.

W drugiej połowie doszło do szybkiego wyrównania, a Szczerbiec zaczął dominować. Rzutu karnego dla Wolborza nie wykorzystał Rutkowski. W 80 minucie gry wynik meczu strzałem z dystansu ustalił Konrad Szymor.

LKS Różyca 1-2 Szczerbiec Wolbórz

Bramki: Chorąży - Szymor, Rutkowski

W zupełnie innym położeniu znajdują się tymczasem zawodnicy UKS Concordii Piotrków Trybunalski, którzy w ostatniej serii ulegli na wyjeździe aż 0:4 Polonii Gorzędów. Dotychczas tylko raz udało im się wygrać oraz raz zremisować, a to sprawia, że piotrkowianie są na 14, trzecim od końca miejscu w tabeli.

Polonia Gorzędów 4-0 Concordia Piotrków Trybunalski

Bramki: Sobczyk x2, Kowalski, Krzciuk

O wyższe cele walczy na tę chwilę Włókniarz Moszczenica. Ostatnio zespół musiał jednak przełknął gorycz porażki. Spotkanie z Victorią Żytno rozpoczęło się dla moszczeniczan idealnie: już w 40 sekundzie (!) Krzysztof Ruszkiewicz strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego dał gościom prowadzenie. Włókniarz dalej atakował, ale to Wiktor Jurczyk po kwadransie strzałem sprzed pola karnego zdobył gola dla gospodarzy. Pierwsza połowa - mimo kilku okazji bramkowych z obu stron - skończyła się wynikiem 1:1. Drugie 45 minut to już jednak popis piłkarzy z Żytna, którzy - w tej wymianie "piłkarskich ciosów" i ofensywnej grze z obu stron - najpierw wyszli na prowadzenie po skutecznym wykonaniu "11-tki", a w końcówce "dołożyli" jeszcze dwa trafienia, podkreślając tym swój bardzo dobry występ. Włókniarz zdołał odpowiedzieć jeszcze tylko bramką Zbigniewa Kowalczyka w ostatniej akcji meczu.

KS Victoria Żytno 4-2 Włókniarz Moszczenica
Bramki: Jurczyk x2, Janowski, Kurek - Ruszkiewicz, Kowalczyk