Advertisement

Laboratorium narkotykowe w regionie zlikwidowane

ePiotrkowBełchatów Piątek, 08 lipca 202245861
Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało laboratorium narkotykowe, które znajdowało się w powiecie bełchatowskim. W sprawie zatrzymano do tej pory trzy osoby.

Ładuję galerię...

Funkcjonariusze przejęli 13,5 litra prekursora amfetaminy, urządzenia służące do produkcji oraz około 3 tony różnych substancji chemicznych.

 


Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, wyjaśniają sposób działania i osoby uczestniczące w produkcji substancji psychotropowych, a także odbiorców wyprodukowanych środków.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie województwa łódzkiego, od końca 2021 roku mogło działać laboratorium, w którym produkowano BMK (półprodukt w syntezie amfetaminy i metamfetaminy).

Na podstawie zebranych informacji przeprowadzono działania w powiecie bełchatowskim, gdzie zatrzymano Kamila Ł., Jarosława Ś. oraz Grzegorza R. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do jednego z zatrzymanych, policjanci zlikwidowali laboratorium BMK i przejęli 13,5 litra tej substancji. Z takiej ilości prekursora można by wyprodukować około 10 kilogramów amfetaminy. W pomieszczeniu znajdowały się urządzenia służące do produkcji benzylometyloketonu (BMK), specjalistyczne chłodnice i szkło laboratoryjne, które zostały zabezpieczone i stanowią materiał dowodowy. Ponadto zabezpieczono także około 3 tony różnych substancji chemicznych, w tym odpadów poprodukcyjnych i chemikaliów - relacjonują funkcjonariusze na stronie CBŚP.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił zatrzymanym zarzuty związane z produkcją prekursorów narkotykowych. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, trzeci podejrzany został objęty dozorem policyjnym. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)08.07.2022 21:49

Super , że podali personalia zatrzymanych- to rzadkość

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat