Korki związane z remontem Rakowskiej. Mieszkańcy mają dość

Środa, 21 października 202068
- W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspominamy – czytamy w mailu skierowanym do naszej redakcji. Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto. Wygląda jednak na to, że pomóc może tylko … cierpliwość.

Ładuję galerię...

- Szanowna redakcjo, zwracam się z problemem, z którym borykają się mieszkańcy miasta, a dokładnie ulicy Wolborskiej, Osiedla Leśna, Meszcz i Rakowskiej. W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspomnę. Wiąże się to z opóźnieniami w kursowaniu MZK nr 2,4,5,10. Piszę do Was, bo do Urzędu Miasta nie można się dodzwonić. Być może nagłośnienie sprawy przez media pomoże zminimalizować problem. Mieszkańcy wymienionych ulic, głownie Meszcz i Osiedla Leśna nieraz godzinę wracają samochodem do domu. Już nie mówiąc o przejściu na drugą stronę ulicy na przystanek autobusowy czy do sklepu, ponieważ samochody ciężarowe zastawiają nawet przejścia dla pieszych. Czy naprawdę remont ulicy Rakowskiej był konieczny akurat teraz, kiedy budowana jest autostrada A1? Czy nie można ustawić patrolu policji, żeby kierowali ruchem? Bardzo proszę o zainteresowanie się tym problemem, jesteście ostatnią deską ratunku – czytamy w mailu.

 

- Znamy ten problem, robimy wszystko, aby upłynnić ruch. We wtorek 20 października odebraliśmy ok. 500 telefonów od mieszkańców i kierowców w sprawie korków na drogach. Wysyłamy patrole, policjanci często ręcznie sterują ruchem. Rozumiemy, że jest to problem, robimy co możemy, aby pomóc mieszkańcom – powiedziała nam asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

A co na to Urząd Miasta w Piotrkowie? - Od dłuższego czasu informowaliśmy za pośrednictwem mediów lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, aby kierowcy, szczególnie TIRów, na czas remontu ulicy Rakowskiej omijali Piotrków drogami alternatywnymi. Mam tutaj na myśli przejazd tranzytowy drogami krajowymi. Przypomnę, że w śladzie remontowanego odcinka ulicy Rakowskiej biegną 3 drogi krajowe (91,74 i 12). Niestety nie mamy już na to wpływu, jaką trasę tranzytu wybierają kierowcy.  Jeśli chodzi zaś o remont samej ulicy Rakowskiej to chce podkreślić, że inwestycję realizujemy przy udziale pieniędzy zewnętrznych, które pozyskaliśmy w tym roku. Dofinansowanie pokryje ok. 50% kosztów, czyli ponad milion złotych. Rezygnując z tych pieniędzy nie mieliśmy pewności, że dofinansowanie otrzymamy w przyszłości. Poza tym ulica już była w złym stanie i wykładanie pieniędzy na jej chwilowe łatanie mijało się z celem i byłoby niegospodarne. Stąd remont realizujemy w tym roku. Zgodnie z umową wykonawca inwestycji ma czas do połowy grudnia na zakończenie inwestycji. Jednak bardzo sprężyli się z pracami i prace bitumiczne zakończyły się 20 października (położono wszystkie warstwy asfaltu). Teraz pozostały prace przy poboczach oraz na wjazdach do posesji. Także ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, tylko czasem na nieco zwężonych pasach. Chwilowe wyłączenia pasów mogą się zdarzyć jedynie przy malowaniu oznakowania poziomego – podkreśla Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

A tymczasem rozpoczął się remont wiaduktu w Siomkach…

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pioter ~Pioter (Gość)21.10.2020 13:28

teraz lamentujecie? Sami sobie wybraliście takie władze, wiec stójcie w korkach.

94


gość_taki michal ~gość_taki michal (Gość)21.10.2020 17:54

Jest remont muszą być korki

71


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)21.10.2020 11:40

Mogło by być zupełnie inaczej, gdyby mieszkańcy naszego miasta mieli choć trochę oleju w głowie. Co wybory wybieracie tego samego człowieka, który ma takie pojęcie o zarządzaniu, jak pracownik magazynu o fizyce kwantowej. Nie jesteście w stanie zrozumieć, że dobre zarządzanie nie polega na remoncie ulicy, ale ustalaniu właściwych priorytetów. Gdyby za taki priorytet pan prezydent Chojniak uznał jak każdy rozsądny gospodarz budowę obwodnicy miasta, to nie byłoby problemu z rozjeżdżaniem i blokowaniem ulic miasta przez TIR-y. Dwa, jeżeli już tego nie zrobił, bo większym dla niego priorytetem był remont np. remont jakże ważnej i ruchliwej arterii, czyli Sienkiewicza, mógł wstrzymać się z rozpoczynaniem remontu Rakowskiej w czasie, gdy rozkopane jest Wojska Polskiego i A1.
Mało tego - ten wielki wizjoner, wybitny ekonomista i zarządca, wraz ze swoimi ekspertami od planowania przyjął za żelazną zasadę każdego remontu zwężanie ulic, co na pewno nie wpływa na korki w naszym mieście. Więc kochani mieszkańcy - zamiast maili i telefonów do redakcji, może zróbcie rachunek sumienia i przy następnych wyborach dobrze się zastanówcie kogo wybieracie. Zatem teraz grzecznie stójcie w korkach i podziwiajcie "miasto z przyszłością bogate przeszłością".

303


obiektywny ~obiektywny (Gość)21.10.2020 16:58

Od kiedy przybyło tych mieszkańców ul. Rakowskiej co mają już dość niech idą z pretensjami do sołtysowej z Całej która ten problem wywołała.

12


kopacz przez małe k ~kopacz przez małe k (Gość)21.10.2020 16:52

Na nic apele do kierowców tirów? A jest bardzo proste rozwiązanie. Rozkopać Krakowskie Przedmieście, Sulejowską, Skłodowskiej-Curie, Wolborską i Al. Miast Partnerskich i żaden TIR, mały czy duży się nie przeciśnie..

100


gość_przyjezdny ~gość_przyjezdny (Gość)21.10.2020 15:48

Ktoś się zgodził na ruch tranzytowy przez miasto...
I pewnie nie małe pieniądze za to wziął...

70


grrr ~grrr (Gość)21.10.2020 14:19

Policja się tym nie zajmie bo im się po prostu nie chce - to są lenie totalne...Po co mają wysiadać z cieplutkiego autka z klimą i sterować ruchem...dla nich to zbyt ciężka praca fizyczna....łatwiej jest złapać na ulicy przeciętnego obywatela bez maseczki i wlepić (nielegalnie zaznaczmy tu mandat)..... Miasto mówi że zrobiło w tej sprawie wszystko? - Bzdura!!! Wystarczy postawić odpowiednie znaki o ograniczonym tonażu pojazdów chcących wjechać do miasta i rozstawić policję ! Wtedy mogliby powiedzieć, że zrobili wszystko....

112


gość_Łodziak ~gość_Łodziak (Gość)21.10.2020 12:44

Gdyby nie tiry i położenie waszego miasta to byście dalej pietruszką handlowali pod halą targową.

220


gość_fgh ~gość_fgh (Gość)21.10.2020 14:54

Myślę, że mieszkańców mogłyby uspokoić krówki chojniakówki

80


swistak ~swistak (Gość)21.10.2020 14:46

Żeby było lepiej musi trzeba ponieść trochę ofiar , a nie tylko narzekać . Gdyby nie robiono nic to by było narzekanie . spodziewam się że A1 to będą jeszcze robić przynajmniej rok . Jak Tiry jeżdżą 80 na godzinę to co narzekacie na korki . Trochę rozsądku i zrozumienia , a nie tylko zrzędzenie .

26


reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat