Reklama

Kopernik przez chwilę był "tęczowy". Nieprzyjemny incydent przed I LO w Piotrkowie [FILM]

ePiotrkow Środa, 12 sierpnia 202025039291
W środę wieczorem przed I LO w Piotrkowie zjawiła się grupka piotrkowian, by przyozdobić stojący przed budynkiem szkoły pomnik Mikołaja Kopernika tęczową flagą. Happening zakończył się bardzo nieprzyjemnym incydentem.

Ładuję galerię...

Tęczowa flaga na piotrkowskim pomniku to nawiązanie do wielu podobnych akcji, które ostatnio odbywają się w Polsce - autorzy happeningów chcą w ten sposób zwrócić uwagę na prawa osób LGBT. - Dzisiejszy happening to gest wsparcia dla osób poczuwających się do trzeciej płci - mówili organizatorzy akcji. - To również nasz gest sprzeciwu wobec homofobii i przemocy. w katolicyzmie i dawnej chrześcijańskiej sztuce tęcza to symbol miłosierdzia i nadziei, którą Bóg daje nam, ludziom. W Biblii tradycyjnie tęcza występuje po potopie opisanym w Księdze Rodzaju. Tęcza to znak łączący Boga z ludźmi, ona nie obraża, bo to znak miłości i pokoju. 

 

Tęczowa flaga wisiała na pomniku dosłownie chwilę, bo nagle przed budynkiem szkoły pojawił się mężczyzna, był bardzo agresywny, używając wulgaryzmów pod adresem organizatorów akcji, zerwał flagę, po czym uciekł, odjeżdżając czarnym mercedesem.

 

- To zwykły akt wandalizmu. Ten człowiek nas wyzwał, naubliżał nam. To jakaś nienormalna sytuacja. To niestety świadczy o poziomie części naszego społeczeństwa, o nietolerancji przede wszystkim - mówiła tuż po incydencie jedna z organizatorek akcji. - Radiowóz policji stał w tym czasie dosłownie sto metrów dalej. 

 

 

Zdarzenie możecie obejrzeć w materiale poniżej. 

 


Zainteresował temat?

10

23


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (291)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.09.2020 07:12

Patrząc na komentarze, cieszę się że wyprowadziłam się z homofobicznego, zacofanego piotrkówka.

02


gość ~gość (Gość)14.08.2020 20:06

Chłopak zachował, się jak trzeba. Brawo.

131


Jimmi ~Jimmi (Gość)17.08.2020 22:07

Obywatelska interwencja powstrzymał bezczeszczenie pomników powinien medal dostać a ci państwo zatrzymani.

80


Jimmi ~Jimmi (Gość)17.08.2020 22:06

Już do Kopernika się dowalili co za lewacka hołota.

60


gość ~gość (Gość)17.08.2020 19:45

Brawo!

50


a może? ~a może? (Gość)15.08.2020 18:42

A może to był jakiś ukryty ped.io i nie wiedział, gdzie może taką flagę sobie kupić i dla tego ją ukradł no i przed kolegami się chwalić, że taki odważny i w ogóle? A pewnie jak by poprosił to może i dostał by taką flagę w prezencie od Pani aktywistki, ale jak tu się w tedy przed kolegami pochwalić? Szkoda mi ogólnie tego gostka. No i zacznę bardziej uważać na czarne mercedesy, żeby mi żaden, w tyle nie zaparkował, bo nie wiadomo, kto z niego wyskoczy! A ja takiej flagi nie mam z resztą żona stwierdziła, że jest nam nie potrzebna, bo w domu i tak jest każdy pokój w innym kolorze.

45


gość ~gość (Gość)14.08.2020 11:38

Proponuję ustawić w centrum Piotrkowa (jest tym samym okazja do ogłoszenia konkursu co do miejsca) jakiś obelisk z masztem w celu wieszania na nim rozmaitych idei, szerzących się z biegiem czasu w naszym kraju.Dzięki temu zaoszczędzone będą stojące do tej pory pomniki i związane z nimi historie.

101


Anna Michalska Anna Michalskaranga15.08.2020 14:34

Najlepsza akcja tego typu w tym roku :) Bezapelacyjnie pierwsze miejsce w rankingu !!! Brawo ! Rozpoczęty został nowy challenge - jak cichaczem podprowadzić flagę LGBT :)

15


gość ~gość (Gość)14.08.2020 07:56

Obrazili moje uczucia religijne wieszając tą flage na nim a ten pan zrobił z tym porządek brawo dla Pana

229


gość ~gość (Gość)13.08.2020 12:00

Niech sobie na głowie nosi tęczę, nikogo to nie będzie obchodzić, ale pomnik jest wszystkich, więc niech się odczepią...bo ja sobie tego nie życzę.....

5410


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat