Advertisement

Kolarze przemknęli przez Piotrków i region [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Sobota, 02 lipca 202249259
Kolorowy peleton Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków przemknęła w sobotę ulicami Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego.

Ładuję galerię...

W Piotrkowie na placu Kościuszki rozegrano lotny finisz. Właśnie tutaj zgromadziło się najwięcej kibiców, którzy przyszli dopingować kolarzy. Byli zarówno wieloletni fani tej dyscypliny sportu, jak i mali kibice, którzy dopiero poznają tajniki kolarskiego peletonu.

Przy lotnym finiszu w Piotrkowie pojawiły się także najbardziej znane postacie tegorocznego wyścigu, m.in. były wybitny kolarz Marek Leśniewski oraz zasłużony i znakomity siatkarz Edward Skorek.

 

Kolarzom kibicował również prezydent Krzysztof Chojniak.

Taka jest cecha kolarstwa. Zawodnicy przemknęli nam przed oczami i nie da się im kibicować tak, jak ma to miejsce na boisko. Jest w tym jednak swoisty urok. Rozmawiałem z organizatorami tuż przed przyjazdem kolarzy i mówili, że ten odcinek jest jednym z najtrudniejszych, podczas całego tegorocznego wyścigu – mówił prezydent.

Krzysztof Chojniak został także zapytany przez obecnych na miejscu dziennikarzy, czy kiedyś doczekamy się w Piotrkowie startu Tour de Pologne, największego wyścigu w naszym kraju. Prezydent nie chciał jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Każda impreza sportowa ciesząca się zainteresowaniem byłaby czymś atrakcyjnym. Dzisiaj jednak takiej deklaracji nie złożę. To, co dzisiaj widzieliśmy, było zapewne tylko namiastką takiej dużej imprezy. Zawsze trzeba dokonywać niełatwych wyborów, również w zakresie imprez sportowych – zaznaczył.

Zachwyceni przejazdem kolarzy byli natomiast mali kibice, którzy znaleźli się przy trasie.

Bardzo mi się podobało. Nie spodziewałem się, że tych kolarzy będzie tak dużo, no i że tak szybko przejadą – mówił jeden z kibicujących chłopców.

W Piotrkowie kolarze przejechali ulicami: Zalesicką, Przedborską, Żeromskiego, al. 3 Maja, pl. Kościuszki (gdzie zaplanowano lotny finisz), Stronczyńskiego, Wojska Polskiego, Wolborską oraz Rakowską. Wcześniej zawodnicy przejechali jeszcze przez Sulejów, gdzie na ul. Piotrkowskiej także odbył się lotny finisz. Z kolei po wyjeździe z Piotrkowa pojechali w kierunku Moszczenicy. Tam ścigali się na premii specjalnej, a następnie pomknęli w kierunku mety etapu, którą zlokalizowano w Łodzi.  


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Drogowy ~Drogowy (Gość)03.07.2022 12:28

Czy une, to nie jadą pod prąd? Przepisy cyklistów nie obowiązują?

15


danek ~danek (Gość)02.07.2022 16:08

Cudowna sprawa szkoda że tak rzadko takei imprezy są w naszym mieście , a pamiętam jak w Piotrkowie był kilka wyścigów i kryterium uliczne -ech szkoda

110


oFca ~oFca (Gość)02.07.2022 22:35

Oby więcej kolarstwa w Naszym mieście

61


Darko ~Darko (Gość)02.07.2022 19:21

Więcej samochodów obsługi i policji aniżeli kolarzy. Żenada...

110


były kibic ~były kibic (Gość)02.07.2022 18:06

Pamiętacie jeszcze Wyścig Pokoju? Przejeżdżał nieraz przez Piotrków. Wtedy zainteresowanie tamtym wyścigiem było podkręcane przez propagandę, bo miał wymiar polityczny. Dziś dla odmiany sportem rządzi inna ideologia, a mianowicie KASIORA ponad wszystko!

41


jolasia ~jolasia (Gość)02.07.2022 16:15

Chojniak to powinien jechać po chrust do lasu na zimę , a nie wyścigi oglądac bo podwyżka na sezon będzie x3

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat