Advertisement
artykuł partnerski

KSW 72 po raz pierwszy w historii zagości w Kielcach

Środa, 06 lipca 2022
Już 23 lipca w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się pierwsza w historii gala KSW. Wraz z organizacją do miasta zjadą topowe nazwiska MMA, znane w całej Europie a walką wieczoru ustanowiono starcie Tomasza Romanowskiego z Andrzejem Grzebykiem. Oprócz tego na gali pojawią się inne czołowe nazwiska organizacji takie jak Patryk Kaczmarczyk czy Oumar Sy. Nie wszystkie nazwiska zbliżającej się gali zostały ujawnione, ale jak informuje organizacja, na karcie walk możemy spodziewać się 9 pojedynków. Zostań i przyjrzyj się razem z nami karcie walk, jaką zafundowała nam organizacja KSW podczas swojego debiutu na kieleckiej ziemi.
KSW 72 po raz pierwszy w historii zagości w Kielcach

Karta walk i zawodnicy KSW 72

Walka wieczoru gali KSW 72 zapowiada się niezwykle ciekawie, zawodnik zajmujący pozycję numer 2 rankingu wagi półśredniej w KSW skrzyżuje pięści z Andrzejem Grzebykiem. Co ciekawe przeciwnikiem, który pierwotnie miał zawalczyć z Romanowskim, był Adrian Bartosiński, który niestety wycofał się z tego starcia z powodów osobistych, o których nie informował publicznie. Grzebyk, mimo że już powrócił do oktagonu po brutalnej kontuzji piszczela, jaką dostał w starciu z Mariusem Zaromiskasem to nadal jego forma nie przekonuje. Przed feralnym wydarzeniem zawodnik aspirował o starcie z mistrzem kategorii Roberto Solidiciem, dzisiaj musi odbudować swoją pozycję w organizacji KSW i ponownie wdrapywać się na szczyt.

 

Tomasz Romanowski to trudny zawodnik, który swoje ostatnie dwie walki wygrał kolejno z Aleksandarem Rakasem, a następnie Michałem Pietrzakiem. Zawodnik zajmuje wysoką pozycję w rankingu, a wygrana z Grzebykiem może oznaczać szansę otrzymania walki o pas kategorii półśredniej KSW. Stawka tej walki jest więc duża, dla obu zawodników wygrana może okazać się kluczowa w rozwoju kariery i kolejnymi propozycjami walk. Praktycznie każdy broker zakłady bukmacherskie Probukmacher.pl który umożliwia obstawianie tego pojedynku, ocenia, że murowanym faworytem tego starcia jest Grzebyk. Czy ta predykcja okaże się słuszna zobaczymy już 23 lipca w kieleckim amfiteatrze.

Drugą najważniejszą walką podczas tej gali jest co-main event, czyli starcie Dawida Śmiełowskiego z Patrykiem Kaczmarczykiem. Pikanterii temu starciu dodaje fakt, że obaj panowie nie pałają do siebie zbyt dużą dawką sympatii. Już od wielu miesięcy trwa ich słowny konflikt w mediach społecznościowych, w których to zawodnicy co chwilę wymieniają się uprzejmościami. Na gali w Kielcach dojdzie więc do rozstrzygnięcia sporu i pokazanie kto jest lepszy nie tylko w słowach, ale i w pięściach. Kaczmarczyk do tej pory stoczył w organizacji KSW 3 pojedynki, 2 wygrane i jeden przegrany z Robertem Ruchałą na KSW 64. Śmiełowski jest z kolei niepokonany w swojej karierze i posiada rekord 9 wygranych i 0 przegranych. W KSW stoczył wyłącznie jeden pojedynek, pokonując w efektowny sposób byłego mistrza organizacji Filipa Pejicia.

 

Oumar Sy vs Hasan Mezhiev – walka z ukrytym potencjałem


Równie ciekawym starcie, które znajduje się na karcie głównej jest walka Oumara Sy z debiutantem Hasanem Mezhievem. Francuz Sy miał piorunujące wejście do organizacji, rozbijając w pierwszej rundzie Adama Tomasika na gali KSW 64. Naprzeciwko francuza stanie debiutant, który w swojej karierze jeszcze nie zaznał smaku porażki. Łotysz ma na swoim koncie aż 12 pojedynków zawodowych, a tylko jeden raz o jego wygranej decydowali sędziowie. Zawodnik słynie z bardzo dużej dynamiki i agresji w swoich walkach, dokładnie tak samo jak Oumar Sy. Zapowiada nam się więc niesamowicie ciekawe starcie i bardzo małe prawdopodobieństwo, że zawodnicy przewalczą wszystkie 3 zakontraktowane rundy. Oboje słynie z dużej agresji i nie unikają wymęczających wymian, ich charakterystyka gwarantuje, że możemy tutaj oczekiwać spektakularnych poddań lub twardych nokautów. Ponadto Oumar Sy zajmuje 3 miejsce w rankingu KSW a wygrana z Łotyszem może znacząco przybliżyć go do walki o pas z aktualnym mistrzem Ibragimem Chuzhigaevem.

 

--

Artykuł utworzony przez Dawida Żurawskiego, redaktora Probukmacher.pl, który ma ponad 6 lat doświadczenia w branży. Jeżeli planujesz obstawiać galę KSW, pamiętaj, że gra u bukmachera jest wyłącznie dla osób pełnoletnich od 18 lat i związana jest z ryzykiem. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach sportowych wiąże się z konsekwencjami narażenia na wysokie kary piniężne. Graj odpowiedzialnie, wybieraj podmioty na licencji Ministra Finansów z listy na stronie https://www.podatki.gov.pl/pozostale-podatki/gry-hazardowe/zaklady-wzajemne-i-gry-hazardowe-przez-internet/.”


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat