Reklama

Jan Kiliński ponownie patronem sali MOK [GALERIA]

Strefa FM Piątek, 18 września 202013611
Sala widowiskowo-teatralna w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie znów nosi imię Jana Kilińskiego. W piątek, 18 września odsłonięto pamiątkową tablicę z nazwiskiem patrona. Dokonali tego wspólnie prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i Maria Krzyżak z Cechu Rzemiosł Różnych.

Ładuję galerię...

- Niezmiernie nas cieszy, że udało nam się wrócić do nazwy, która już mocno zakorzeniła się w pamięci mieszkańców Piotrkowa. Zwłaszcza starszych pokoleń, gdzie utarło się już stwierdzenie "idziemy do Kilińskiego" - powiedziała Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor MOK-u.

 

O powrót do dawnej nazwy starała się od wielu lat Maria Krzyżak z Cechu Rzemiosł Różnych. To dzięki niej na ścianę w korytarzu MOK-u w 2015 roku wróciło popiersie Jana Kilińskiego. Jak powiedziała nam podczas rozmowy: - Nie sądziłam, że dożyję tego momentu, o który tak zabiegaliśmy. To ważne dla środowiska rzemieślników, że jeden z nas, szewc Jan Kiliński, a zarazem bohater kościuszkowski, jest naszym patronem. Do tego w budynku, który powstał dzięki pracy rzemieślników.


Uroczystość ponownego nadania sali imienia Jana Kilińskiego uświetniły występy artystyczne.


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja pierdziu ~ja pierdziu (Gość)24.09.2020 09:01

aaale wydarzenie..fiu fiu..

01


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat