Advertisement
artykuł sponsorowany

Jaki żwirek dla kota? Sklep zoologiczny podpowiada

Środa, 24 sierpnia 2022
Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Kochane przez dzieci i dorosłych, zajmują ważne miejsce w naszej kulturze i... sercach. Decydując się na posiadanie kota, trzeba być dobrze świadom jego natury. Zapewniając mu w naszym domu odpowiednie warunki do życia, odwdzięczy nam się lojalnością i kocią miłością. Jedna z ważniejszych rzeczy w życiu kota to oczywiście higiena i czystość. Z tą także wiąże się realizowania potrzeb fizjologicznych.
Jaki żwirek dla kota? Sklep zoologiczny podpowiada

 

Koty domowe załatwiają się w kuwetach. Są to odkryte lub zamykane pojemniki, wypełnione żwirkiem. Żwir dla kota Imituje ziemię i piasek, pozwalając kotu na zakopywanie swoich nieczystości. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób eliminuje się zapach. Oczywiście kuweta kota powinna być każdego dnia opróżniania z nieczystości i dokładnie czyszczona, aby zwierzę ponownie chciało z niej korzystać.

 

 

Jaki żwirek dla kota poleca sklep internetowy Zoona?

W każdym sklepie zoologicznym dostępnych jest kilka rodzajów żwirków dla kota. My przedstawiamy te, które wg nas są najpopularniejsze i najchętniej kupowane przez klientów.

  • Żwirek betonoitowy - wykonany ze specjalnego kruszywa, które pod wpływem wilgoci zbryla się, ułatwiając jego usuwanie. Jest tani i wygodny w stosowaniu, ale nie należy go spłukiwać w toalecie.
  • Żwirek silikonowy — na postać przeźroczystych lub mlecznych kryształków. Żwirek ten chłonie mocz i nie trzeba go tak często usuwać. Wymieniamy go wtedy, kiedy około pół żwirku zmieni kolor na żółty.
  • Żwirek kukurydziany - przypomina pellet wykonany z resztek kukurydzy. Jest w pełni naturalny, dobrze chłonie wilgoć, ale nie zbryla się. Można go spłukiwać w toaletach.
  • Żwirek drzewny - internetowy sklep zoologiczny sprzedaje również inny naturalny żwirek, czyli żwirek drzewny, mający podobne zalety jak ten kukurydziany.

W internetowym sklepie zoologicznym kupisz także odświeżacze do kuwety

 

 

Czytają niektóre fora internetowe, na których właściciele kotów wymieniają się doświadczeniami, można spotkać się z opisem problemów, że kot nie chce korzystać z kuwety. Powodów może być kilka. Kot załatwiający się poza kuwetą może chcieć w ten sposób zwrócić na siebie uwagę właściciela, sygnalizując mu jakiś problem ze swoim zdrowiem. Inną przyczyną może być nieświeży zapach w kuwecie. W naszym sklepie zoologicznym online, kupią Państwo niezbędne środku do czyszczenia kuwety i utrzymania jej w odpowiedniej kondycji przez długi czas. Są to preparaty myjące, odświeżacze, a także specjalne maty pod kuwetę, wychwytujące rozsypujący się po podłodze żwirek.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat