Advertisement
artykuł sponsorowany

Jak ubrać się na rower wiosną i jesienią?

Wtorek, 08 marca 2022
Jazda na rowerze jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Warto jednak pamiętać, że odpowiedni strój to podstawa. Szczególnie wiosną i jesienią pogoda może być nieprzewidywalna i podczas dłuższych przejażdżek może zmienić się nawet kilkukrotnie. W tych okresach zazwyczaj pojawia się pytanie - jaki strój na rower wybrać? W artykule przedstawimy jak przygotować się do jazdy na rowerze w okresach przejściowych i wybrać odpowiednią odzież rowerową.
Jak ubrać się na rower wiosną i jesienią?

Kurtka czy bluza - co sprawdzi się najlepiej w okresie przejściowym

 

Zimny wiatr i szybko zmieniająca się temperatura to ogromne wyzwanie dla miłośników kolarstwa. Odpowiednio dobrany strój to must have dla osób, które chcą czerpać z jazdy przyjemność, bez zbędnego przegrzewania, albo stałego uczucia zimna. W okresie jesiennym i wiosennym warto postawić na:

  • połączenie bluzy z kurtką chroniącą przed wiatrem i niewielkim deszczem - w końcu to czas, kiedy trzeba przygotować się na każdą ewentualność. Temperatury wahają się wtedy zazwyczaj od 5 do nawet 15 stopni Celsjusza, dlatego koniecznym jest, aby górna część ubrania była przystosowana do zmiennych warunków atmosferycznych. W takim połączeniu warto zadbać, aby bluza nie była zbyt ciepła i zapewniała dobrą izolację termiczną. Unikniesz w ten sposób przegrzania, a odpowiednio dobrana kurtka na rower ochroni Cię podczas wietrznych dni.
  • bluza kolarska - podczas cieplejszych i mniej wietrznych dni warto sięgać po specjalnie przystosowaną dla kolarzy bluzę. Odpowiednio ocieplona pomoże utrzymać prawidłową temperaturę ciała i zapewnić komfort podczas jazdy. Może być jednak nieodpowiednia, gdy na trasie złapie Cię deszcz. Potrafi szybko przemknąć, przez co automatycznie straci swoje właściwości. Na ratunek przyjdzie wtedy odpowiednio dobrana bielizna, albo cienka, chroniąca przed deszczem kurtka, którą według nas zawsze warto mieć ze sobą.
  • koszulka kolarska - w okresie jesiennym i wiosennym pogoda potrafi mocno zaskoczyć i termometry pokazują iście letnią temperaturę. Warto wykorzystać ostatnie, ciepłe promienie słońca i postawić na odpowiednią koszulkę plus rękawki, które w każdym momencie można zarówno założyć, jak i odpiąć. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu można przygotować się na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne.

Dolne partie ciała - jak je chronić podczas jazdy wiosną i jesienią

 

Pogoda wiosną i jesienią potrafi być zdradliwa. Mimo że dolne partie ciała nie są tak wrażliwe na warunki atmosferyczne, to warto je odpowiednio chronić. Szczególnie kolana są mocno narażone na zimno i łatwo je przemrozić. Wiosną i jesienią lepiej odpuścić sobie krótkie spodenki i postawić na długie spodnie kolarskie, albo legginsy. W cieplejszych momentach można wybrać spodenki ¾ na rower, albo zapinane nogawki ¾. które perfekcyjnie łączą się z krótkimi spodenkami. Taki strój zapewni duży komfort i ochronę w każdych warunkach.

Podczas gdy temperatura zbliża się jednak do zera, ważne jest, aby wybierać ocieplane spodnie.

 

Odzież termoaktywna - czyli must have dla kolarzy

 

Dla miłośników dwóch kółek żadna pogoda nie jest straszna. Odzież termoaktywna na rower to ważny element niezależnie od temperatury. Odpowiednio dobrana chroni zarówno przed zimnem, jak i deszczem. Nawet w cieplejsze dni sprawdzi się idealnie. Bielizna termoaktywna na rower dobrze odprowadza wilgoć i świetnie chroni głównie przed wychłodzeniem.

 

Odzież rowerowa - dodatki, o których warto pamiętać

 

Odzież rowerowa to nie tylko bluza, kurtka i spodnie. Miłośnicy kolarstwa powinni zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki, które nie tylko zagwarantują dodatkowy komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Czapka, rękawice kolarskie, czy kominiarka to w okresie przejściowym niezbędne dodatki. Warto mieć je ze sobą, aby ochronić się przed niesprzyjającymi warunkami. W końcu zawsze możesz je zdjąć i kontynuować jazdę. Przezorny zawsze ubezpieczony - to dotyczy również kolarstwa. ;)

W chłodniejsze dni warto zadbać również o ochronę oczu i zaopatrzyć się w zakrywające okulary lub nawet google. To znakomita ochrona przed zimnem, a co za tym idzie przed chorobą.

 

Odpowiednie przygotowanie sprawi, że żadna temperatura i żadna pogoda nie będą Ci straszne. Zwróć uwagę zarówno na strój, jak i dodatki dostosowane indywidualnie do swoich potrzeb. Każdy z nas jest inny i posiada inną odporność na zimno. Sezon rowerowy może trwać cały rok jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz!


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat