Advertisement
artykuł partnerski

Jak dbać o włosy niskoporowate?

Środa, 03 sierpnia 2022
Włosy o niskiej porowatości uznawane są za jedne z najbardziej pożądanych typów. Panuje przekonanie, że nie wymagają one specjalnej pielęgnacji. Nie jest to prawda. Jak każdy rodzaj włosów posiadają swoje mocne i słabe strony. Czym się charakteryzują i jak je pielęgnować? Podpowiadamy.
Jak dbać o włosy niskoporowate?

Czym są włosy niskoporowate i jak je rozpoznać?

Włosy niskoporowate charakteryzują się ciężkością, gładkością i śliskością. Posiadają one domkniętą, ściśle przylegającą do łodygi łuskę. Choć ten typ włosów uchodzi za zdrowe to nie raz przy próbie ich pielęgnacji można natknąć się na wiele problemów. Najczęstsze z nich to szybkie przetłuszczanie się, trudności w ich ułożeniu oraz przyklapnięcie fryzury. Świadomość posiadanego rodzaju włosów jest ważna w kontekście odpowiedniego doboru środków do pielęgnacji. Jak więc rozpoznać niską porowatość włosów?

 

Kluczem do właściwego rozpoznania jest samoobserwacja. Włosy niskoporowate są na ogół gładkie, grube i dosyć sztywne. Charakteryzuje je również śliskość i tendencja fryzury do bycia przyklapniętą. Nie są one zbyt podatne na stylizację, ciężko je ułożyć. Warto też zwrócić uwagę na ich przetłuszczanie oraz szybkość schnięcia. Ten rodzaj włosów dosyć mocno opiera się suszeniu. Jeżeli stwierdzimy występowanie większości z powyższych czynników, istnieje spore prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z niską porowatością włosów. By dowiedzieć się więcej na ten temat, warto wyszukać w Google frazę włosy niskoporowate charakterystyka.

 

Jak skutecznie zadbać o włosy niskoporowate?

Pielęgnując ten typ włosów należy pamiętać, by ich zbędnie nie obciążać. Nie lubią one preparatów keratynowych, które mogą powodować przetłuszczanie się oraz przyklapnięcie fryzury. W przypadku włosów niskoporowatych warto stosować delikatne szampony ziołowe, gdyż uniosą je one u nasady. Warto unikać również środków do pielęgnacji, które zawierają silikony lub silne detergenty. Najlepiej sprawdzają się szampony bez SLS.

 

Wskazanymi dla tego typu włosów środkami są szampony i odżywki oparte na bazie aloesu. Dobrze sprawdzą się również te zawierające wyciągi roślinne takie jak: rumianek, łopian, czy pokrzywa. W przypadku olejów najbardziej odpowiednimi będą te o małych cząsteczkach, gdyż dobrze przenikają przez małe przestrzenie pomiędzy łuskami włosa. Warto używać tutaj oleju kokosowego, a idealna częstotliwość takiej pielęgnacji to 1-2 razy w tygodniu. Nie zaleca się robić tego częściej, gdyż włosy niskoporowate nie wymagają intensywnej kosmetyki.

 

Czym warto pielęgnować włosy niskoporowate?

Oprócz szamponów i olejków dobrze byłoby zaopatrzyć się jeszcze w odpowiednio skomponowane peelingi, hydrolaty oraz wcierki do skóry głowy. Wspomniane produkty zawierają substancje roślinne, które dobrze sprawdzają się w przypadku ciężkich, oklapniętych u nasady włosów. Jakie konkretnie rośliny skutecznie wspomagają pielęgnację włosów niskoporowatych?

 

Wśród nich warto wymienić skrzyp polny, który zmniejsza łamliwość, wzmaga ich odporność oraz przeciwdziała łupieżowi. Pokrzywa doskonale poprawi ich kondycję i przyspieszy wzrost. Warto stosować również odżywki, które zawierają w sobie sosnę syberyjską, rozmaryn, eukaliptus, łopian, szałwię i miętę.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat