Advertisement

Fly Fest - tak bawiliśmy się pierwszego dnia [DUŻO ZDJĘĆ]

ePiotrkow Sobota, 02 lipca 2022783820
Świetni piloci i piękne maszyny na niebie oraz tysiące osób świetnie bawiących się na płycie lotniska - tak wyglądał pierwszy dzień jubileuszowego pikniku lotniczego na piotrkowskim lotnisku.

Ładuję galerię...

W tym roku Fly Fest zorganizowany został już po raz dziesiąty.

Jeżdżę po tego typu imprezach nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Te pokazy w Piotrkowie mają swój wyjątkowy klimat. To taki prawdziwy rodzinny piknik lotniczy. Nie ma tu bardzo głośnych maszyn, a do tego jest mnóstwo miejsca. Jest mnóstwo rodzin z dziećmi, a maluchy się nie boją. Można rozłożyć koc i zrobić sobie piknik, a przy okazji popatrzeć na piękne pokazy - tak piotrkowski Fly Fest opisał jeden z widzów będących w sobotę na płycie lotniska. 

Atmosfera rodzinnej zabawy to rzeczywiście cecha dominująca piotrkowskiego pikniku lotniczego. Przez cały dzień na lotnisku pojawiły się tysiące ludzi, a wśród nich całe rodziny. Dzieci mogły bawić się, piknikować, szaleć, a przy okazji zobaczyć trochę imponujących maszyn i wspaniałych umiejętności pilotów. 

 

Na niebie można zobaczyć m.in. Grupę Akrobacyjną Orlen Żelazny, pokaz lotów w szyku Lot Flight Academy, pokaz walki lotniczej w wykonaniu Retro Sky Team, zespół Akrobacyjny ORLIK, samolot transportowy CASA 295M oraz pokaz dynamiczny śmigłowca BO105 SP-YBO.

Mnie najbardziej podobała się ta grupa rekonstrukcyjna imitująca bitwę w trakcie drugiej wojny światowej. Super umiejętności, a do tego fantastyczne efekty pirotechniczne - mówił jeden z widzów. - Pokaz historyczny był super, ale dla mnie bez wątpienia najlepsza była grupa Żelazny. Widać, że faceci - mówiąc kolokwialnie - mają pojęcie o lataniu - twierdził inny.

Organizatorzy na jubileuszowy Fly Fest przygotowali nieoczywistą niespodziankę. Widzowie w pewnym momencie mogli czuć się nieco skonsternowani. Wszystko przez widza, który... porwał samolot. Więcej o tym piszemy w tekście:

Chwile grozy na Fly Fest. Widz porwał samolot. Tam też zobaczycie pierwszą porcję zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. 

 

Wiele działo się także na samej płycie lotniska. Tam odbywała się Międzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego, była fiesta balonowa, symulatory lotu, prezentacja samolotu BushCat SP-SMO, a także gry i zabawy dla dzieci, lotnicze wesołe miasteczko i strefa Food Trucków.

 

Sobota to pierwszy dzień zabawy na piotrkowskim lotnisku. Już w niedzielę czekają nas kolejne atrakcje. Pierwsze pokazy lotnicze już od 13:00, a zabawa znów potrwa do samego wieczora. 

 


Zainteresował temat?

1

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

OSP ~OSP (Gość)04.07.2022 16:14

Lepszą atrakcją były zawody pożarnicze w Rokszycach.
Tu była rywalizacja czysto sportowa.

10


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)03.07.2022 12:04

A niedzielne piotrkowskie buczydło jak zwykle lata nad Piotrkowem i to już od godzin przedpołudniowych nad samym miastem. Panie Chojniak, może by Pan łaskawie wpłynął na to buczydło, żeby sobie latało nad lasami wokół Piotrkowa, co? Chyba, że nie chce Pan wystraszenia leśnej zwierzyny, czyli lepiej żeby latało nad ludźmi? .... można dostać, że nawet w niedziele nie ma spokoju w tym mieście w którym Pan rządzi. Szkoda, że to nie lata nad Pana domem.

44


Pana  areczek ~Pana areczek (Gość)03.07.2022 10:40

Dziś wyjme urządzenie i nagram jak nisko szorty latają nad terenem zabudowanym i puszcze do telewizji że mają gdzieś przepisy

55


!!! ~!!! (Gość)03.07.2022 12:51

Jedno z fajniejszych wydarzeń w Piotrkowie.

10


Dociekliwy ~Dociekliwy (Gość)03.07.2022 08:34

Dwa pytania: 1) jak takie pokazy hédą robione gdy samoloty na rozkaz wiadomych sił i organizacji będą już na silniki elektryczne po 2036, bo do tego po zniszczeniu silników spalinowych w samochodach dojdzie; czy też będą tak samo efektowne i ciekawe? 2) czy samoloty będące w barwach Niemiec narodowoSOCJALISTYCZNYCH i Rosji Bolszewickiej nie podlegają pod paragrafy o zakazie propagowania i gloryfikowania idei i ustrojów totalitarnych? Pokazy bardzo ciekawe i nasuwa się pytanie - ile kosztują i kto je finansuje oraz skąd ma na to forsę?

55


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)03.07.2022 10:44

Po co tam isć hałas dym nad głowami i drożyzna wiec na mnie grosza nie zarobią

33


logikkk ~logikkk (Gość)03.07.2022 09:12

Fajna sprawa,dzisiaj też idę.

52


Lot ~Lot (Gość)03.07.2022 05:44

Super pokazy,pierwszy raz od dawna!

41


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)02.07.2022 23:32

Fajna impreza, szkoda tylko że tyle dzieci luzem samopas biegało, bo rodzice akurat piwkowali na ławeczkach.

53


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat