Advertisement

Dzisiaj 17 września, pamiętamy...

Strefa FM Wtorek, 17 września 201940415
17 września 1939 roku sowieci dokonali agresji na Polskę, we wtorek mija 80. rocznica niespodziewanego ataku żołnierzy Armii Czerwonej na nasz kraj. Polscy żołnierze od kilkunastu dni musieli wówczas walczyć z hitlerowskimi najeźdźcami i nie byli w stanie odeprzeć ataków z dwóch stron. Dzisiaj, dokładnie 80 lat po tamtych wydarzeniach nadal pamiętamy o tej zdradzie i poświęceniu broniących ojczyzny Polaków, w związku z tym tradycyjnie złożono kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza oraz pomnikami "Ofiar Katynia" i "Sybiraków".

Ładuję galerię...

To także ważny dzień dla samych sybiraków, ponieważ konsekwencją napaści ZSRR na Polskę, było przesiedlenie wielu naszych rodaków na wschód. W związku z tym posłowie ustanowili 17 września właśnie Dniem Sybiraka.

To bardzo ważne, aby pamiętać o pewnych faktach i pewnych zdarzeniach, które dla nas zawsze będą tragiczne. De facto był to cios w plecy ze strony Związku Radzieckiego. Była to realizacja tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow i tak naprawdę kolejny rozbiór naszego państwa - powiedział Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego, który wraz z radną Krystyną Czechowską, posłem Grzegorzem Lorkiem oraz członkami stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, złożyli kwiaty.

Na temat kampanii wrześniowej w naszym regionie pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

 


Zainteresował temat?

8

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

heniek ~heniek (Gość)17.09.2019 12:10

A pamiętacie, kto doprowadził Polskę do bezbronności, a naród do tragedii?

102


Bolek ~Bolek (Gość)17.09.2019 12:36

Pamiętajmy też „Nieuchronna godzina nadeszła”. Jak 17 września 1939 r. polskie władze uciekły do Rumunii

94


wiązanki mają załatwić sprawę???????? ~wiązanki mają załatwić sprawę???????? (Gość)17.09.2019 16:14

A gdzie koncerty w MOK-u na pamiątkę tych wydarzeń, a gdzie prelekcje i wykłady ze źródłową wiedzą historyczną w Centrum ku Demokracji, a gdzie pokazy laserowe o tamtych dniach HOLOKAUSTU NARODU POLSKIEGO.

92


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat