Dwa zwycięstwa i porażka

Region Środa, 02 listopada 20220
Dwa wyjazdowe zwycięstwa to pozytywy dwunastej kolejki dla zespołów z powiatu piotrkowskiego, występujących w klasie okręgowej. Po trzy punkty na swoje konta dopisali piłkarze UKS Concordii Piotrków Trybunalski oraz Szczerbca Wolbórz. Na własnym stadionie wyższość rywala musiał tym razem uznać Włókniarz Moszczenica.

Lider z Wolborza konsekwentnie buduje swoją przewagę w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej. Tym razem zwycięstwo było podwójnie cenne, bo Szczerbiec pokonał Gerlach Drzewica, a mecz został rozegrany na stadionie aktualnego wicelidera z powiatu opoczyńskiego. Padła w nim tylko jedna bramka. W 20 minucie gry po dograniu z głębi pola bramkarza gospodarzy pokonał Kacper Rutkowski. Po tym meczu nie doszło do zmian na pierwszym i drugim miejscu, ale Szczerbiec ma już siedem punktów przewagi nad Gerlachem i aż jedenaście nad trzecim LZS Justynów.

Gerlach Drzewica - Szczerbiec Wolbórz 0:1

bramka: Rutkowski

Trzeci dotąd Włókniarz Moszczenica stracił po ostatniej serii gier miejsce na podium, po tym, jak przegrał na swoim boisku z Pilicą Przedbórz 2:5. Goście jako pierwsi zdobyli bramkę w 20 minucie po efektownym uderzeniu Patryka Sochackiego, ale piłkarze Włókniarza odrobili stratę (gol Kacpra Staśkiewicza) i na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie po tym, jak po akcji Marcina Brylikowskiego bramkę z najbliższej odległości zdobył Kacper Ryś. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, gdyż wciąż atakowali i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Jednak to Pilica nieoczekiwanie wyrównała po pierwszej swojej akcji ofensywnej w drugiej połowie (60 minuta i po dalekim podaniu sytuację "sam na sam" wykorzystał Jakub Tazbir), a zaraz potem dołożyła trzecią bramkę (rzut karny). Piłkarze Włókniarza nie poddawali się, ale - mimo kilku okazji - nie dali rady i nie poradzili sobie z defensywą rywala. Na dodatek, zaangażowani z całych sił w atakowanie bramki Pilicy, stracili pod koniec meczu jeszcze dwie bramki: kolejne kontry wykorzystali Sochacki oraz Tazbir.

Włókniarz Moszczenica - Pilica Przedbórz 2:5
bramki: Staśkiewicz, Ryś - Sochacki x3, Tazbir x2

Humory po niedawnej domowej porażce poprawiły się natomiast w szeregach UKS Concordii Piotrków. To dzięki niespodziance, jaką swoim kibicom sprawili piłkarze, wygrywając na wyjeździe z wyżej plasującą się w tabeli Victorią Żytno. - Chłopaki zagrali bardzo dobry mecz i wygrali pewnie 2-0 po bramkach Artura Jędrzejczyka i Mateusza Niepsuja. Trzy punkty powędrowały do Piotrkowa, choć gdzieniegdzie można przeczytać, że to gospodarze byli stroną przeważającą, a my stworzyliśmy tylko dwie sytuacje po których zdobyliśmy bramki - czytamy w mediach społecznościowych piotrkowian. Concordia z dorobkiem 16 punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Victoria Żytno - UKS Concordia Piotrków Trybunalski 0:2

bramki: Jędrzejczyk, Niepsuj