Drogowy zawrót głowy w Sulejowie [AKTUALIZACJA]

ePiotrkowRegion Wtorek, 12 października 2021429016
Aż pięć dróg przeszło w ostatnim czasie modernizacje w gminie Sulejów. Na tym jednak nie koniec. Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski już zapowiada kolejne inwestycje.

Ładuję galerię...

Najdłuższy - 650-metrowy - odcinek zmodernizowano na ul. Leśniej w Sulejowie. Remont przeszła część od ul. Pisarskiego do ul. Podwłodziemirzów. Nowy asfalt pojawił się także na 60-metrowym fragmencie ul. Podwłodzimierzów – od ul. Leśnej do ul. Polanka. Zakończył się już także remont ul. Nadradońka w Sulejowie, a nowa nawierzchnia pojawiła się na 150-metrowym odcinku tej jezdni.

 

Modernizacje dróg wykonywane były także poza samym Sulejowem. Zakończyła się przebudowa ul. Rolniczej w Przygłowie oraz drogi w Kole. Ta ostatnia inwestycja wykonywana była wspólnie z powiatem piotrkowskim. W jej ramach zmodernizowano dwa fragmenty drogi oraz chodnik. Co istotne, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych planują wyremontować również część znajdującą się pomiędzy tymi odcinkami, ale najpierw muszą uregulować kwestie własnościowe.

- Jeśli przedstawiciele Starostwa Powiatowego będą chcieli kontynuować tę inwestycję, zamierzamy dołożyć kolejne pieniądze na remont chodnika i mam nadzieję, że wkrótce cały chodnik w Kole zostanie wyremontowany - podkreśla Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, który zwraca także uwagę na niezwykle istotną przebudowę ul. Nadradońka.
- Planujemy tu także budowę wodociągu, dzięki któremu mieszkańcy Podklasztorza nie musieliby się już obawiać przerw w dostawie wody - mówi burmistrz Ostrowski i dodaje, że gmina złożyła wniosek o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Polskiego Ładu.

 

W planach władz gminy jest także kontynuacja przebudowy ul. Rolniczej. - Pierwszy etap mogliśmy wykonać m.in. dzięki osobistemu zaangażowaniu radnego Rafała Fogla. Teraz musimy się zastanowić, czy w przyszłym roku przebudować fragment w kierunku Witowa-Kolonii, czy odcinek w kierunku Podkałku i DK12 - mówi Wojciech Ostrowski dodając, że decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych.

 

Jak zapowiada Wojciech Ostrowski, jeszcze w tym roku, w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, wyremontowany zostaną dwa odcinki gminnych dróg: 200-metrowy fragment drogi w Witowie i o sto metrów dłuższa część jezdni w Nowej Wsi.

 

Władze gminy przygotowują się także do modernizacji ul. Dobra Woda, ale koszt tych prac oszacowany jest aż na 10 mln złotych, co znacząco utrudnia jej wykonanie.

- Rozważamy modernizację tej drogi według uproszczonego projektu - tak jak zrobiliśmy w przypadku ul. Leśnej. To znacząco pozwoliłoby ograniczyć koszty, które w przypadku ul. Dobra Woda są bardzo duże. Nie wiadomo, czy otrzymamy dofinansowanie do remontu tej drogi, a trzeba pamiętać że rezerwując tak dużą kwotę na remont jednej drogi, prawdopodobnie musielibyśmy zrezygnować z inwestycji w wielu innych miejscach na terenie naszej gminy – przekonuje burmistrz Ostrowski.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)12.10.2021 14:34

a droga do Kłudzic?

82


Dobra Woda ~Dobra Woda (Gość)12.10.2021 13:43

Tyle zebrań, tyle obiecanek. Plany były robione już kilka razy dla naszej ulicy.
Przecież dofinansowanie na Dobrą Wodę już dawno było- tylko Pan nam zabrał i przeznaczył na inne drogi !!!!

82


goœć_jadwiga ~goœć_jadwiga (Gość)12.10.2021 12:51

Cytuję:

Cytuję:
Nowy asfalt pojawił się także na 60-metrowym fragmencie ul. Podwłodzimierzów


Teraz spać nie będę mogła słuchając o niemożebnych sukcesach Pana Burmistrza.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat