Advertisement
artykuł sponsorowany

Dofinansowania unijne na odnawialne źródła energii w gminie Sulejów

Środa, 11 stycznia 2023
Wykorzystanie energii słonecznej niesie ze sobą wiele zalet. Przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, możliwości korzystania z różnych źródeł energii oraz uniezależnienia od niestabilnych rynków paliw kopalnych. Skorzysta na tym gmina Sulejów, która otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 2 miliony złotych przeznaczono na realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii w postaci montażu instalacji fotowoltaicznych. Pod koniec zeszłego roku podpisano umowę z wykonawcą.
Dofinansowania unijne na odnawialne źródła energii w gminie Sulejów

Mieszkańcy gminy, którzy zadeklarowali chęć udziału w przedsięwzięciu polegającym na założeniu instalacji wykorzystującej odnawialne źródła energii, będą mogli skorzystać z dotacji sięgającej 85 % kosztów netto.

 

Ochrona środowiska naturalnego

 

Proekologiczna polityka Unii Europejskiej sprzyja działaniom mającym na celu poprawę jakości otaczającego nas środowiska naturalnego. Do województwa łódzkiego trafiają na ten cel kolejne fundusze. Ze środków unijnych finansowane są między innymi działania w zakresie produkcji lub dystrybucji energii elektrycznej lub cieplnej ze źródeł odnawialnych. Projekty te mają na celu zmniejszenie emisyjności gospodarki, poprawę jakości powietrza, a także ogólną poprawę stanu środowiska w regionie. Tym samym polepszają się warunki życia i zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego.

 

Zielony Sulejów

 

Realizacja projektu pod nazwą „Budowa infrastruktury służącej do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz wymiana nieefektywnych źródeł ciepła na kocioł na biomasę” pozwoli na spore oszczędności. Gminie Sulejów, jako jedynej w powiecie piotrkowskim, przyznano na ten cel 2,36 mln zł z Funduszy Europejskich. Instalacje zostaną zamontowane na terenie 193 gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy. Mieszkańcy są na bieżąco informowani o szczegółach projektu i konkretnym terminie rozpoczęcia prac, które będą realizowane w tym roku. Instalacje fotowoltaiczne zapewniają niezależność od dostawców prądu, co przekłada się na realne korzyści w domowym budżecie. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich możemy korzystać z rozwiązań, które poprawiają komfort codziennego życia. Wśród mieszkańców gminy Sulejów wzrasta również świadomość, że poprzez ekologiczne rozwiązania wspólnie dbamy o środowisko.

 

Korzystne rozliczanie

 

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej opłacalne, ponieważ rosnące koszty energii elektrycznej i ogrzewania mają ogromny wpływ na każdą dziedzinę naszego życia. Mieszkańcy gminy Sulejów uczestniczący w projekcie będą rozliczać się na korzystnych dla siebie zasadach. Oznacza to, że nie będą musieli ponosić kosztów związanych z magazynowaniem energii w sieci. Inwestycje proekologiczne to ogromna korzyść zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego. Ich realizacja pozwala na zwiększenie udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym gminy, przyczynia się do poprawy jakości powietrza poprzez redukcję zanieczyszczeń w tym CO2, a to poprawia sytuację zdrowotną i ekonomiczną mieszkańców gminy, jak i całego województwa łódzkiego.

 


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat